Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ey Trump, Sen Ne Yapmak İstiyorsun?

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ey Trump, Sen Ne Yapmak İstiyorsun?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan ziyareti öncesi Ankara'da yaptığı konuşmada, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyan açıklaması için, ‘Böyle bir adımı atmak bölgeyi ateş çemberinin içine atmaktır.’ dedi.

Gündem - 2017-12-07 16:18:08

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan'a hareketi öncesinde Ankara Esenboğa Havalimanı'nda, taşeron işçilere yönelik düzenlemeyle ilgili kendisine teşekkür için toplanan Hak-İş Konfederasyonu üyelerine hitap etti.

Erdoğan, Trump'a "Sen ne yapmak istiyorsun" şeklinde seslenerek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sayın Trump'ın neye yaranmak istediğini anlamak mümkün değildir. Kudüs Müslümanların olduğu kadar Hristiyanların da kısmi olarak da Musevilerin ibadethgahı. Ağırlıklı olarak da Müslümanlar'ındır. Müslümanlar'ın ilk kıblesidir Mescid-i Aksa.

"Siyasi liderler karıştırmak için değil barıştırmak için olurlar. Onun bu kararı karıştırmaya yönelik, mikser görevi görüyor. Kusura bakmasın.

"Çarşamba günü başta olarak İslam İşbirliği Teşkilatı'nı bir araya getireceğiz. Sadece İslam ülkeleri değil. Papa ile de görüşme talebim oldu. Onunla da yarına kadar görüşeceğiz. Putin ile de görüşeceğim. Almanya, İspanya.. Çünkü bu sadece Müslümanların değil insanlığın görevidir.

Taşeron işçilerle ilgili olarak Erdoğan, "Taşeronluk meselesi yıllarca hep tartışılmıştır. Ne yazık ki, taşeronlar komisyoncu görevi görmek suretiyle arada belli bir kazancı götürmüştür. Bu iş artık yoluna koyuldu. 900 bin işçi bundan istifade edecek. Artık benim durumum ne olacak diye düşünmeyecek. Yeter ki herkes devletin kamunun bütün kurallarına uysun çalışmasını yapsın. Çalışmasını yaptıktan sonra kimsenin burnu sürtmez" dedi. 

Taşeron işçilerin kadroya alınması konusunda Başbakan Binali Yıldırım, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın yaptığı çalışmaların değerlendirildiğini anımsatan Erdoğan, taşeron işçilerle ilgili partisinin grup toplantısında açıkladığı karara vardıklarını bildirdi.

Kararın hayırlı olması temennisinde bulunan Erdoğan, yaklaşık 900 bin işçinin düzenlemeden faydalanacağını, bundan sonraki süreçte, "Benim sonum, akıbetim ne olacak?" diye bir şeyin olmayacağını dile getirdi.

Erdoğan, "Yeter ki herkes, devletin, kamunun bütün kurallarına uysun, çalışmasını yapsın. Çalışmasını yaptıktan sonra kimsenin evelallah burnu sürtmez" dedi.

(DHA, BBC Türkçe, AA)

 

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER