2 Bin 500 Lise Mezunu Polis Alınacak, Duyuru Yapıldı,Polis Alımında Ayrıntılar!

2 Bin 500 Lise Mezunu Polis Alınacak, Duyuru Yapıldı,Polis Alımında Ayrıntılar! Polis alımına ilişkin geniş ayrıntılar ve polis alım için gerekli şartlar Polis Akademisi tarafından açıklandı. Ayrıntılar şöyle:

2 Bin 500 Lise Mezunu Polis Alınacak, Duyuru Yapıldı,Polis Alımında Ayrıntılar!

Duyuruda Polis Meslek Yüksek okulları bayan ve bay adaylar alınacağı, sınavlarda başarılı olduktan sonra, alınan eğitimlerde de başarı gösteren 250 bayan polis adayının ve 2250 de erkek adayının polis memuru olarak polis kadrolararına atanacağı belirtildi.

GENİŞ AYRINTI İÇİN TIKLAYINIZ

 

2017 YILI POLİS MESLEK YÜKSEKOKULU ÖĞRENCİ ADAYLIĞI İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR ŞÖYLE: 

T.C. vatandaşı olmak, Lise ve dengi okul mezunu olmak veya Lise 4. sınıfta okuyor olmak (polis eğitimine katılmak için ise sınavda başarılı olan adayın mezun olması gerekmektedir), ÖSYM tarafından 2017 yılı içinde yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı puan türlerinin herhangi birinden (260,00) ve üstü ham taban puan almış olmak;  Bu puan şehit ve gazi aileleri, eş ve çocukları için (150,00) olarak belirlenmiştir, (çalışan personel yakınları bu kapsama dahil değildir), 31 Aralık tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmak. Boy şartı olarak, bayanlar  162 cm. erkekler 167 cm. den kısa boylu olmamak, beden kitle endeksi, 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında bulunmak, yönetmelikte tanımlanan sağlık şartlarını havi olmak vb, diğer şartlar için yukardaki linki tıklayabilirsiniz.    

 
 

POLİS ALIMI 2017 POLİS ALIM ŞARTLARI NELER POLİSLİK İÇİN BAŞVURU NE ZAMAN POLİS SINAVI NE ZAMAN POLİS OLMA ŞARTLARI NELER LİSE MEZUNU NASIL POLİS OLUNUR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ece Sevim Öztürk Gözaltına Alındı
Ece Sevim Öztürk Gözaltına Alındı
Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak?
Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak?