7 Ocak Pazartesi Tatil Olan İl ve İlçeler

Olumsuz hava koşulları tüm yurdu etkisi altına aldı. Tatil haberleri art arda gelmeye başladı.

7 Ocak Pazartesi Tatil Olan İl ve İlçeler

Dün akşam saatlerinde yurdun büyük bölümünde başlayan kar yağışı bugün hızını kesmeden devam etti. Meteoroloji buz ve donmaya karşı vatandaşları uyarırıken gözler tatil haberlerine çevrildi. 

7 Ocak Pazartesi hangi illerde okullar tatil olacak?

Kar tatili ile ilgili ilk açıklama Kastamonu'dan geldi. Kastamonu'da gün boyu devam eden kar yağışı nedeniyle yarın eğitime bir gün ara verildi. 

İkinci tatil haberi Samsun'dan geldi. Samsun'un Vezirköprü ilçesinde okullar bir gün süre ile tatil edildi. 

Yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Çorum'un ilçelerinde okullar yarın için tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Sungurlu, İskilip, Laçin ve Kargı ilçelerimizde yoğun kar yağışı sebebiyle okullarımızda 07/01/2019 Pazartesi günü eğitime bir gün süreyle ara verilmiştir" dedi.

Konya'nın Beyşehir ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle okullar 7 Ocak Pazartesi günü tatil edildi. Olumsuz hava koşulları nedeniyle İlçe Hıfzıssıhha Kurulunca ilk ve ortaöğretim kurumlarında eğitime yarın ara verildi. 

Kırıkkale’de etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle 7 Ocak Pazartesi günü okullar tatil edildi. Kırıkkale Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, “İlimiz genelinde etkili olan yoğun kar yağışı ve beraberinde oluşabilecek buzlanma nedeniyle, il merkezi ve ilçelerimizdeki tüm resmi ve özel,anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde; özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, rehberlik araştırma merkezleri ile halk eğitim merkezlerinde eğitim-öğretim faaliyetlerine 7 Ocak Pazartesi günü bir gün süreyle ara verilmiştir. Kamuda görevli hamile ve engelli çalışanlar da bu tarihte idari izinli sayılacaktır” denildi.

Çankırı'da il genelindeki tüm okullarda eğitime bir gün ara verildi. Çankırı Valiliğinden yapılan açıklamada yarın merkez ve il genelindeki tüm okullarda kar yağışı ve buzlanma nedeniyle bir gün tatil kararı alındı. Hamile ve engelli kamu personellerinin de 1 gün idari izinli sayılacağı belirtildi.

Uşak’ta yoğun kar yağışı, buzlanma ve don olayı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Bolu’da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ilk, orta okul ve liselerde yarın eğitime bir gün ara verildi.

Ankara'da yoğun kar yağışı hayatı felç etti. Yoğun kar yağışı nedeniyle ufak hasarlı çok sayıda trafik kazası yaşandı. Gözler Vali Vasip Şahin'e çevrildi. Ankara'da beklenen kar tatili haberi henüz gelmedi. Ama ilerleyen saatlerde tatil haberinin olması yüksek ihtimal dahilinde görünüyor. 

7 ocak kar tatili kar tatili yarın tatil mi 7 ocak tatil mi tatil olan iller tatil olan şehirler çorum samsun ankarada okullar tatilmi istanbulda okullar tatil mi son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2019-2020 Okullar Ne Zaman Açılacak?
2019-2020 Okullar Ne Zaman Açılacak?
2019 Bilsem Sınav Sonuçları Açıklandı!
2019 Bilsem Sınav Sonuçları Açıklandı!