Adalet Yürüyüşünde Sona Gelindi

Ankara’dan başladığı yürüyüşün sonuna gelen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bugün 18.00’deki Maltepe mitingiyle yürüyüşü tamamlayacak.

Adalet Yürüyüşünde Sona Gelindi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması üzerine 14 Haziran'da İstanbul'a yürüme kararı almıştı. Kılıçdaroğlu, 15 Haziran’da Ankara’dan başlattığı Adalet Yürüyüşü’nün sonuna geldi. Kılıçdaroğlu, bugün Dragos’tan yalnız başına yapacağı yürüyüşün ardından ‘Adalet Mitingi’yle yürüme eylemini sonlandıracak. Kılıçdaroğlu, dün Dragos'ta: “Yürüyüşe başlarken 24’üncü günde İstanbul’a gider miyiz, gitmez miyiz diye belli çevrelerde endişeler vardı. Ama kararlılığımız, inancımız vardı. Rahat yürüdük. Bu süre içinde dört mevsimi de yaşadık. Soğuk, sıcak, sisli, yağmurlu günleri yaşadık ve Türkiye’nin ne kadar güzel olduğunun farkına bir kez daha vardık. Yürüyerek bu güzel coğrafyayı izlemek gerçekten huzur vericiydi. Demokrasinin güzelliğini birlikte yaşamalıyız. Biri protesto ederken diğeri alkışlayan vatandaşlarımız yan yanaydı, bunlar aslında arkadaşlar. Güvenlik güçlerimize yürekten teşekkür ediyorum. Biz barışçıl bir yürüyüş yaptık, onlar güvenliğimizi sağladılar. Dragos’tan miting alanına yalnız yürüyeceğim. İlgi gösterirseniz, miting alanına gelin. Ben miting alanına 2 buçuk-3 kilometrelik bir yürüyüşle geleceğim ve orada hep birlikte mitingimizi gerçekleştirmiş olacağım.Alana bayrak, adalet pankartı ve Atatürk posteri dışında hiçbir şey istemiyorum. Altı oklu bayrak da istemiyorum. Hep beraber adalet istiyoruz. Atatürk ortak değerimiz. Atatürk posterlerimiz olacak. Bunun dışında hiç kimsenin başka bir pankart getirmesini, başka bir bayrak açmasını asla doğru bulmuyoruz.” açıklamasını yaptı.

Kılıçdaroğlu'nun miting yapacağı  Maltepe Parkı'nda hazırlıklar  tüm hızıyla sürüyor. 1 milyondan fazla katılımın olması beklenen mitingi alanında ses sistemi ve canlı yayın hazırlıkları sürerken, dünyanın en büyük dilekçesi olacağı belirtilen dev bir dilekçe hazırlanıyor. Dev bir platformun kurulacağı mitin alanında, Yapılan konuşmaların geniş bir alandan duyulması için özel bir ses sistemi kuruluyor.

Ayrıca alanda bir grup katılımcı tarafından dünyanın en büyük dilekçesi hazırlanıyor. Dilekçenin haksız yere hapiste yatan gazeteci ve akademisyenlerle ilgili olduğu belirtildi. Mitingin pazar akşamı saat 18.00'de başlaması planlanıyor. (DHA)

adalet yürüyüşü kemal kılıçdaroğlu 9 temmuz son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eski ÖSYM Başkanı Ali Demir Hakkında Karar Çıktı
Eski ÖSYM Başkanı Ali Demir Hakkında Karar Çıktı
Notre Dame Katedrali'nde Yangın Çıktı!
Notre Dame Katedrali'nde Yangın Çıktı!