Ak Parti Sözcüsü Mahir Ünal’dan Açıklamalar

AK Parti Sözcüsü Ünal, Kuzey Irak'ta yapılan referandumla ilgili olarak, 'Bu yeni faz öyle görünüyor ki bölgede sınırların konuşulduğu, gerilim alanlarının değiştiği sürece eviriliyor, devletler eliyle. Biz, bölgemizde sınırların değişmesine asla müsaade etmeyeceğiz' dedi.

Ak Parti Sözcüsü Mahir Ünal’dan Açıklamalar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Kuzey Irak'taki referanduma ilişkin, 'Referandum sonucunu tanımayacağımızı söyledik. Bölgede artık terör fazı başka bir sürece dönüşüyor. Net olarak bölgemizde sınırlarımızın değişmesine asla izin vermeyeceğiz. Sınırlarımız bellidir. Bölgede herhangi bir oldu bittiye müsade etmeyeceğiz. Sınır kapılarımız, şu ana kadar kapatılmış değil. Irak Merkezi Yönetimi sınır kapılarını teslim almak için harekete geçmiş durumda. Irak Merkezi Yönetiminin sınır kapılarını teslim almak için başlattığı bu girişimin sonucuna göre sınır kapıları ile ilgili de kararımızı açıklayacağız' dedi. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, MYK sonrası düzenlenen basın açıklamasında konuştu. Almanya'daki seçim sonuçlarına değinen Ünal, "Almanya'daki seçim sonuçlarına baktığımızda kampanyalarını Türkiye karşıtlığı üzerine kuran partilerin özellikle merkez siyasetin ciddi bir yara aldığını oy kaybı yaşadığını görüyoruz. Bu süreçte söylediğimiz hep şuydu; 'herhangi bir şekilde ırkçı söylem üzerine siyasetinizi inşa ederseniz kendi ülkenizde merkez siyaseti zayıflatırsınız.' Bunu hep söyledik. Hollanda'da söyledik. Hollanda da hala hükümet kurulamamış durumda. Aslı varken sizin yürüttüğünüz ırkçı söyleme seçmen neden oy versin bunu da söylemiştik. Yükselen ırkçı söylem kendi merkezini buldu. Bu siyasal talep bir cevap, oy olarak dönmedi. Bizimle uğraşmaktan iç siyaseti unuttular.  Irkçılığa yol açtılar. Maalesef  2. Dünya Savaşı'ndan sonra ırkçılar, ilk kez  parlamentoya girdiler Almanya'da. Türkiye'yi otoriterleşme ile eleştirenler ırkçılığa yol açana siyasi patika oluşturdu Almanya'da. Cumhurbaşkanımızın uyarıları ile bir kez daha haklı çıktı" diye konuştu.

(DHA)

 

 

 

 

akp ak parti ak parti sözcüsü mahir ünal kuzey ırak referandum ırak kürt bölgesel yönetimi genel başkan yardımcısı kuzey ırak referandum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ece Sevim Öztürk Gözaltına Alındı
Ece Sevim Öztürk Gözaltına Alındı
Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak?
Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak?