AKP Sözcüsü Ünal: ‘Bahçeli’nin Kaygılarını Anlıyoruz’

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, MKYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. MHP lideri Devlet Bahçeli'nin açıklamalarına değinen Ünal, ‘Kaygılarını ve hassasiyetini anlıyoruz’ dedi.

AKP Sözcüsü Ünal: ‘Bahçeli’nin Kaygılarını Anlıyoruz’

AK Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Kuzey Irak'taki referandumuna ilişkin açıklamalarının sorulması üzerine, 'Sayın Bahçeli'nin kaygıları ile bizim kaygılarımız, hassasiyetimiz aynıdır. Sayın Bahçeli'nin bizim açıklamalarımıza yönelik kaygılarını anlayışla karşılarız ama burada aslolan sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ve sözcülerinin açıklamalarıdır. Devlet yönetmek, çok hızlı bir şekilde pozisyon değiştirmek, doğru pozisyon alabilmekle ilgilidir' dedi. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, AKP MKYK sonrasında gündemi değerlendirdi. MKYK gündemine ilişkin Ünal, "Türkiye'nin kaderi ile Ak Parti'nin kaderi birleşmiştir. AK Parti bu sorumlulukla bakmaktadır. Bölgedeki yeni sorunlara, krizlere de AK Parti aynı sorumluluklarla bakmaktadır. Bugün de MKYK ile hem Kuzey Irak referandumunu hem Dış İlişkiler Başkanlığımız son Almanya seçimlerini, İçişleri Bakanlığımız iç güvenlik gelişmelerini de değerlendirmiş bizimle paylaşmıştır" ifadelerini kullandı.

CHP sözcüsü Bülent Tezcan'ın bugün ki açıklamalarını eleştiren Ünal, 'Her kafadan bir ses çıkan bir siyasi partinin Ak Parti'ye tutarlılık konusunda ders vermesi söz konusu değildir. Öncelikle kendi iç bütünlüklerini oluşturmalılar' dedi.

Önümüzde Kuzey Irak referandumu sonrası bu referandum sonuçlarına ilişkin Türkiye'nin pozisyonuna dair açıklamaları olmuştur. Bu açıklamalar bizim önümüzdeki süreçte bir plan içerisinde değişen pozisyonlara göre alacağımız durumu ifade ediyor. Devlet yönetmek, çok hızlı bir şekilde pozisyon değiştirmek, doğru pozisyon alabilmekle ilgilidir. 

(DHA)

akp mahir ünal devlet bahçeli akp sözcüsü referandum kuzey ırak ırak kürt bölgesel yönetimi bülent tezcan chp mhp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
12 NOLU CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMESİ ( Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi )
12 NOLU CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMESİ ( Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi )
10 Ve 11 Nolu Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri tam metni
10 Ve 11 Nolu Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri tam metni "RESMİ GAZETE HAKKINDA CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMESİ, DEVLET ARŞİVLERİ BAŞKANLIĞI HAKKINDA CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMESİ"