AÖF Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

25-26 Mayıs'ta gerçekleştirilen final sınavlarının ardından sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. Öğrenciler sınav sonuçlarını ve üç ders sınavı tarihlerini merakla bekliyorlar.

AÖF Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Geçtiğimiz gün sınav soru ve cevaplarının erişime açılmasının ardından, sonuçlar için gözler Anadolu Üniversitesi'nden habere çevrildi. Peki, AÖF final sınav sonuçları açıklandı mı? AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖF 3 ders sınavı ne zaman? Tüm bu soruların detayını haberimizde bulabilirsiniz.

AÖF sınav sonuçları hakkında net bir tarih verilmezken, daha önceki sınav sonuçlarının açıklanma sürecine baktığımızda 15 gün içerisinde açıklandığını görüyoruz. Buna göre sonuçların bayramın hemen ardından açıklanacağı tahmin ediliyor. 

Açıköğretim Fakültesi'nden üç ders sınavı ile ilgili açıklama geldi. İşte o açıklama:

AÖF üç ders sınavı, 27 Temmuz 2019 Cumartesi günü saat 14:00'da, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illeri ile KKTC/Lefkoşa'da gerçekleştirilecek.

Öğrencilerimiz üç ders sınavına gireceği sınav ilini, 19-20 Haziran 2019 tarihlerinde T.C. kimlik/öğrenci numaraları ve şifreleri ile http://aof.anadolu.edu.tr adresi “Öğrenci Otomasyonu” bağlantısından sayfalarına giriş yaparak, AÖF bürolarına bizzat giderek veya 0850 200 46 10 nolu AOSDestek İletişim ve Çözüm Masasını arayarak değiştirebilirler.

Belirtilen tarihlerde değişiklik yapmayan öğrenciler Fakülte tarafından atandıkları sınav ilinde sınava girmek zorundadırlar.Öğrenci sayfasında üç ders sınav merkezi ile ilgili “Üç Ders Sınav Merkezi Değişikliği” arayüzü 19-20 Haziran 2019 tarihlerinde açılacaktır. Bu arayüzde üç ders sınav merkezleri görülmekte olup sınav merkezi değişikliği isteyen öğrenciler, değişiklikleri bu sayfadan yapılabilecektir.

Bu linkten yapılacak sınav merkezi değişiklikleri sadece üç ders sınavı için geçerli olacaktır. Ayrıca, öğrenci otomasyonu “Bilgi Değişikliği” linkinden yapılan sınav merkezi değişiklikleri, üç ders sınavı sınav merkezini etkilemeyecektir.

Üç ders sınavı için sınav giriş belgeleri 22 Temmuz 2019 tarihinden itibaren http://aof.anadolu.edu.tr adresi “Öğrenci Otomasyonu” bağlantısından ve AÖF bürolarından verilecektir.

Her ne sebeple olursa olsun “Üç Ders Sınavı”na katılmayan veya katılamayan öğrenci için mazeret sınavı yapılmaz.Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Üç Ders Sınavı, 2018-2019 öğretim yılı sonu itibariyle son kez yapılacaktır.

19-20 Haziran 2019 tarihlerinde üç ders sınav merkezi tercihi yapmayan öğrencilerin Fakülte tarafından ekte yer alan tablodaki illere göre atamaları yapılacaktır.Üç Ders Sınav hakkı olan öğrenci, isterse yaz okuluna kayıt yaptırabilir ancak yaz okuluna kayıt yaptıran öğrencinin Üç Ders Sınavına katılma hakkı yoktur.

aöf üç ders sınavı sınav sonuçları final sonuçları 2019 3 ders 2019 aöf sınav sonuçları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2019-2020 Okullar Ne Zaman Açılacak?
2019-2020 Okullar Ne Zaman Açılacak?
2019 Bilsem Sınav Sonuçları Açıklandı!
2019 Bilsem Sınav Sonuçları Açıklandı!