Avakado Yiyenler Hamile Kalıyor

Harvard Tıp Fakültesi'ne bağlı Massachusettes General Hastanesi Üreme Merkezi'nde yapılan bir araştırmanın sonuçlarının bir hayli ilginç olduğu bildirildi.

Avakado Yiyenler Hamile Kalıyor

Harvar Tıp Fakültesi Massachusettes General Hastanesi'nin Üreme Merkezi'nde çalışan bilim adamların, tüp bebek tedavisi olmak için hastaneye başvuruda bulunan 147 kadın üzerinde yaptığı bir deney neticesinde akıl almaz bir sonuca ulaştı. Yapılan açıklamaya göre normal bir insandan fazla miktarda avakoda ve orijinal zeytinyağı tüketenler kadınlarda çocuk sahibi olma ihtimali tüketmeyenlere göre 3 kat fazla oluyor.

 

Dünya sağlık gündemine bomba gibi düşten bilimsel gerçek, Üreme Merkezi'nde tedavi gören 147 kadın üzerinde uzun bir süredir yapılan araştırmalar neticesinde ortaya çıkan sonuçlar, İstanbul'un ev sahipliği yaptığı European Society of Human Reproduction and Embryology'de ( Avrupa Üreme Derneği Toplantısı) 150 farklı ülkeden toplamda 10 bin kişiden fazla katılımcı ile paylaşıldı. 

'Akdeniz Diyeti kapsamında tüketilmesi önerilen bir takım besinler içerisinde bulunan yağlar, tüp bebek tedavisi görmekte olan kadınlarda başarı oranını üç katına kadar artırabiliyor' diyen Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Operatör Doktor Betül Görgen, tekli doymamış yağlar bakımından en zengin gıdanın avakado ve zeytinyağı olduğunu dile getiren Harvard çalışma grubu lideri Prof. Dr. Jorge Chavarro'ya hak vererek bahsedilen iki besine ayçiçek yağı, fındık ve tohum yağı gibi besinlerin de eklenebileceğini dile getirdi.

Toplantıda anavatanı Meksika ve Guatemalo olan Avakado'nun 1980'li yıllarda itibaren yürütülen tarım politikalı kapsamında Türkiye'de hızlar artış gösterdiği hatırlatılarak Akdeniz kıyılarında bulunan yerleşim yerlerinde yaygın bir biçimde bulunduğu bildirildi.

 

 

 

avakado hamileliği kolaylaştıran besinler tüp bebek tedavisi tüp bebek tedavisi için besinler zeytinyağı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akademisyen Cinayetinde Şok Detay
Akademisyen Cinayetinde Şok Detay
Başkent'te Aynı Noktada İki Trafik Kazası
Başkent'te Aynı Noktada İki Trafik Kazası