Avokado Yaprağı Sayesinde Kilo Vermek Mümkün

Uzmanlar avokadonun meyvesi kadar yaprağının da şifa kaynağı olduğunu ve başta kilo vermek üzere birçok sağlık sorununa iyi geldiğini açıkladı.

Avokado Yaprağı Sayesinde Kilo Vermek Mümkün

E vitamini açısından oldukça zengin olduğu bilinen avokadonun yemeklerde ve ye maske olarak kullanılmasının yanında ağaçgillerden olan bu bitkinin iri yeşil yaprakları da bir takım sağlık sorunlarını ortadan kaldırıyor. Yaprakları parçalayarak 10-20 dakika arası kaynar suda demleme ile hazırlanacak olan avokado çayının bir numaralı idrar söktürücü olduğunu söyleyen uzmanlar, bu çayın olası idrar yolları iltihaplanması ve mesanedeki sorunları ortadan kaldırdığını ayrıca bağırsak sistemini aktif hale getirdiğini açıkladılar. Halk arasında böbrek taşı sorunu çeken hastaların bu yöntem sayesinde kum ve taş sorunlarından kurtulduğunu belirten araştırmacılar, kaynatıldıktan sonra kırmızı rengi alan yeşil yaprakların demir oranının da oldukça yüksek olduğunu kan yapıcı özelliği olduğunu hatta kanı temizleme işlemine imkan sunduğunu açıklayarak bu çayın bölgesel yağların parçalamakta en etkili çözüm olduğunu belirtti.

AVOKADO ÇAYI YAĞ YAKIYOR
Avokado çayının demleme işleminden sonra günde 3-4 bardak tüketilmesi gerektiğini söyleyen araştırmacılar, bölgesel birikme gösteren yağ kütleleri dağıtmak amaçlı kullanılan bu çayın, kısa bir süre içinde kilo vermeye yardımcı olduğunu açıkladılar. Tüm bunların yanında çayın etkili bir nikotin savar olduğuna dair bulgulara da ulaşan uzmanlar, avokado yapraklarının sigara gibi tütün bağılılığını da ortadan kaldırdığını vurguladı.

avokado yaprağı sağlığa yararları e vitamini
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akademisyen Cinayetinde Şok Detay
Akademisyen Cinayetinde Şok Detay
Başkent'te Aynı Noktada İki Trafik Kazası
Başkent'te Aynı Noktada İki Trafik Kazası