Bakan Zeybekçi ‘OHAL İçin Yeni Formül Aranıyor’

İstanbul Finans Zirvesi'ne gelişi esnasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Zeybekçi, ekonomik ambargonun tehlikeli bir söylem olduğunu ifade etti, OHAL'in kaldırılmasına ilişkin olarak yeni bir formül bulunabileceğini söyledi.

Bakan Zeybekçi ‘OHAL İçin Yeni Formül Aranıyor’

İstanbul Finans Zirvesi'ne gelişi esnasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Zeybekçi, ekonomik ambargonun tehlikeli bir söylem olduğunu ifade etti, OHAL'in kaldırılmasına ilişkin olarak yeni bir  formül bulunabileceğini söyledi.

Hürriyet Gazetesine konuşan Zeybekçi şunları söyledi:

(OHAL) Ama gerekçeleri tamamen kalkmadığı için de, geçici olarak da olsa Adalet ve İçişleri Bakanlıklarımıza ihtiyaç duydukları kanuni düzenlemelerin yapılması yetkisi verilebilir. İçişleri Bakanlığı’na, devletin içindeki ihanet şebekelerinin temizlenmesiyle ilgili düzenlemeler için, yetkiyi 1 yıl gibi geçici bir süre için verebiliriz. Adalet Bakanlığı’na da gözaltı ve tutukluluk süreleriyle ilgili geçici olarak bu yetki verilebilir. Bu benim şahsi görüşüm. Bakanlar Kurulu’nda görüşmedik. Adalet Bakanımızla böyle bir sohbetimiz var. Evet ekonomiyle ilgili hiçbir pürüz olmaması için en üstün gayreti gösteriyoruz. Ama sonuçta OHAL. ‘Ne kadar güvenli bir ülke OHAL’i de var’ demiyorlar.

(Hürriyet, HaberTürk)

nihat zeybekçi ohal ekonomi bakanı istanbul finans zirvesi adalet bakanlığı içişleri bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
12 NOLU CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMESİ ( Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi )
12 NOLU CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMESİ ( Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi )
10 Ve 11 Nolu Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri tam metni
10 Ve 11 Nolu Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri tam metni "RESMİ GAZETE HAKKINDA CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMESİ, DEVLET ARŞİVLERİ BAŞKANLIĞI HAKKINDA CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMESİ"