Baykal'dan Yeni Açıklama Geldi

CHP milletvekili Deniz Baykal, gündem yaratan Kılıçdaroğlu ve Abdullah Gül'le ilgili açıklamalarına ilişkin, "Ben söylenmesi gerekenleri söylediğimi düşünüyorum" dedi.

Baykal'dan Yeni Açıklama Geldi

CHP Milletvekili Deniz Baykal, dün gündeme ilişkin açıklamalarda bulunmuştu. Baykal'ın  "Kemal Kılıçdaroğlu ben Cumhurbaşkanı adayıyım derse  biz de 'tamam' deriz, arkasında oluruz, adayımız o olur. Kılıçdaroğlu aday olmayacaksa, içinde genel başkanlık bir yarışının da olduğu bir dönem başlıyor. Bu çok doğal bir şey... Abdullah Gül yüzde 49'un adayı olabilir. Gül aday olursa değerlendirilmesi lazım" açıklamaları gündeme yaratmıştı.

Baykal, CHP grup toplantısı öncesinde gazetecilerin  dün yaptığı açıklamalarına yönelik sorusuna “Ben söylenmesi gerekenleri söylediğimi düşünüyorum. Bir sorumluluk duygusu içinde, uyarı da içeren, öneri de içeren bir yol haritası ortaya koydum. Bunun partimiz için, Türkiye için bir demokratik çıkış yolu olduğuna yürekten inanıyorum. Zarafeti, nezaketi siyasetten ayırmayı bilmek lazım. Orada bir zarafet, nezaket anlayışı içinde değerlendirme yaptım. Sorulmuş bir soruya cevaben benim bir önerim, değerlendirmem olarak ortaya çıkmadı. Bir siyasi değerlendirme, siyasi karar, öneri olarak bunun anlaşılması çok yanlış olur. Nezakete de zarafete de siyasette yer verelim” diye yanıt verdi.  (Hürriyet)

deniz baykal 2 mayıs kemal kılıçdaroğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eski ÖSYM Başkanı Ali Demir Hakkında Karar Çıktı
Eski ÖSYM Başkanı Ali Demir Hakkında Karar Çıktı
Notre Dame Katedrali'nde Yangın Çıktı!
Notre Dame Katedrali'nde Yangın Çıktı!