Bekir Bozdağ: ‘MTV Zammı Makul Bir Rakama Çekilecek’

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında Motorlu Taşıtlar Vergisi'ne (MTV) yapılan yüzde 40 zamla ilgili açıklama yaptı. Bozdağ, 'Bakanlar Kurulumuz makul bir rakama çekilmesi hususunda bir karara vardı.' dedi.

Bekir Bozdağ: ‘MTV Zammı Makul Bir Rakama Çekilecek’

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Çankaya Köşkü’nde Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısının gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yaptı. Hükümet Sözcüsü Bozdağ konuşmasında Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin makul bir rakama çekileceğini kaydetti. Bozdağ," Bakanlar Kurulu'muz Motorlu Taşıtlar Vergisinin kanun tasarısında öngörülen  rakamdan aşağı bir rakama çekilmesi hususunda bir  karara vardı. Bu konuda  Maliye Bakanımız Naci Ağbal beye görev verdi. Naci bey bu konuyla ilgili gerekli çalışmaları bitirdikten sonra ne kadar aşağı çekileceğini açıklayacak. Konu Plan Bütçe Komisyonu müzakeresi sırasında yapılan bu iyileştirmeye göre revize edilecektir" dedi.

Las Vegas’taki saldırıya ilişkin konuşan Bozdağ, “Bu saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine ve ABD halkına taziyelerimizi iletiyoruz. ABD’nin üzüntülerini, acılarını paylaşıyoruz. Türkiye olarak ABD ile her türlü şiddet, saldırı ve terör konusunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da dayanışma içinde olacağımızı özellikle ifade etmek istiyoruz. Bu menfur ve korkunç saldırıyı şiddetle ve nefretle kınıyoruz. ABD dahil dünyanın hiçbir ülkesinde böylesine korkunç ve menfur saldırının bundan sonra olmamasını temenni ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, böyle saldırıların hiçbir yerde olmamasını arzu ediyor ve her türlü şiddet karşısında dayanışma içinde olmaya bundan sonra da devam edecektir. Hayatını kaybedenler ve yaralananlar arasında vatandaşlarımızın bulunup bulunmadığı hususu da hükümetimizin yakından takip ettiği bir konudur. Şu ana karar ABD yetkilileri hayatını kaybeden ve yaralananların kimliklerine ilişkin açıklama yapmadığından net bilgi imkanımız yok, ancak bu konuyu yakından takip ediyoruz.'

Fransa'da bir apartmanda meydana gelen yangına ilişkin de Bozdağ, “3 yavrumuzun hayatını kaybettiği olaydır. Bu olayda 5 kişi hayatını kaybetmiştir, 4 vatandaşımız hala yaralıdır. Bunlardan ikisinin durumunun ciddi olduğuna dair bilgiler aldık. Hala yaralı olduğunu ifade etti. Bu yangının kundaklama sonucu olduğuna ilişkin, bu saldırıyı da kınadığımızı ifade etmek istiyoruz. Bu saldırıyı da, bu yangının kundaklama sonucu olduğuna ilişkin savcılığın yaptığı açıklamadan dolayı bu saldırıyı da, kundaklamayı da şiddetle kınıyoruz. Fransa hükümetinden ve yetkililerinden kundaklamaya karışan kişilerin tespiti, yakalanmasını, yargıya teslim edilmesini beklediğimizi ifade etmek istiyorum. Irkçılık, ayrımcılık, yabancı düşmanlığı gibi çağımızı tehlikeye atan bu hastalıklara karşı hepimizin birlikte hareket etmesi gerektiğini yaşadığımız bu hadiseler göstermektedir” dedi.

İstanbul Ataşehir’de bir kadına yapılan saldırıya ilişkin soru üzerine Bozdağ, “Saldırı nasıl izah edilebilir bilemiyorum ama bu saldırıyı gerçekleştiren kişiye insan demeye insan olarak utanıyorum. Çünkü, insanlıktan azıcık nasibini alan birisinin böyle bir saldırıyı gerçekleştirmesi mümkün değildir. Belli ki bu saldırgan, iyi bir aile terbiyesi alamamış, okuduğu okulun, gittiği üniversitenin kendisine hiçbir faydası olmamış. Bu saldırıyı şiddetle ve nefretle kınıyorum. Çok net olarak ifade etmek istiyorum” açıklamasında bulundu.

(AA)

bekir bozdağ motorlu taşıtlar vergisi zam başbakan yardımcısı son dakika mtv zam açıklaması bakanlar kurulu son dakika haberi fransa abd las vegas nevada
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ece Sevim Öztürk Gözaltına Alındı
Ece Sevim Öztürk Gözaltına Alındı
Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak?
Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak?