Bilsem Sınav Sonuçları Saat Kaçta Açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), özel yetenekli öğrencilerin belirlenmesi amacıyla düzenlenen Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) Öğrenci Seçme Sınavı'nın sonuçları merakla bekleniliyor.

Bilsem Sınav Sonuçları Saat Kaçta Açıklanacak?


Bilsem grup tarama uygulama sonuçlarının 29 Mart 2019 tarihinde http://www.meb.gov.tr adresinde açıklanacağı ilan edilmişti. Fakat Milli Eğitim Bakanlığı sonradan yaptığı açıklama ile sonuçların açıklanmasını 19 Nisan tarihine erteledi. Sonuçlar öğrencinin T.C. kimlik numarası ile öğrenilebilecektir. Bilsem sınav sonuçları saat 15:00'de açıklanacaktır. Açıklandığı zaman aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz. 

BİLSEM SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

Sınav sonuçlarına kazanan öğrenciler bunun sonrasında Genel Yetenek, Müzik ve Resim dallarından hangisini seçip kazandıysa bireysel değerlendirme sürecine girecek. 13 Mayıs - 2 Ağustos 2019 tarihleri arasında grup tarama uygulamasında başarılı olan öğrenciler yetenek alanlarına göre (genel zihinsel, resim ve müzik) kendisine bildirilen tarih ve saatte bireysel değerlendirmeye alınacak.

Bilim ve sanat merkezlerine yerleştirme sonuçları, bireysel değerlendirmeler tamamlandıktan sonra 19 Temmuz 2019 tarihinde http://www.meb.gov.tr adresinden açıklanacak.

BİLSEM NEDİR?

Bilsem’in açılımı, Bilim ve Sanat Merkezleri’dir. Bilim ve Sanat Merkezleri’nin örgün eğitime alternatif olması değil; destekleyici olması hedeflenmiştir. Bu yüzden Bilsem’e yerleştirilme hakkı kazanan öğrenciler, örgün eğitim saatleri dışında Bilim ve Sanat Merkezlerinde özel eğitimler almaktadırlar.

Bilsem’in amacı: Örgün eğitim sisteminde, tüm öğrencilerle aynı müfredata tabi tutulan fakat diğer öğrencilerden ayırt edici bireysel özelliklere sahip öğrencileri değerlendirmektir. Yani, özel yetenekli öğrencilerin sahip olduğu potansiyeli değerlendirmek üzere onlara özel müfredatlar hazırlayan destekleyici eğitim kurumudur.

 

bilsem bilsem sonuçları 2019 bilsem sonuçları 2019 bilsem sınav sonuçları 2019 bilsem sınavı meb bilsem bilsem nedir 19 nisan saat kaçta açıklanacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eski ÖSYM Başkanı Ali Demir Hakkında Karar Çıktı
Eski ÖSYM Başkanı Ali Demir Hakkında Karar Çıktı
Notre Dame Katedrali'nde Yangın Çıktı!
Notre Dame Katedrali'nde Yangın Çıktı!