Burhan Kuzu Korona'dan Vefat Etti

Burhan Kuzu Korona'dan vefat etti

Burhan Kuzu Korona'dan Vefat Etti

Burhan Kuzu Korona'dan vefat etti!

Burhan Kuzu'nun korona nedeniyle vefat ettiğine ilişkin gece sosyal medyada çıkan iddiayı, oğlu Süleyman Kuzu doğruladı.  Süleyman Kuzu "Babam yaklaşık iki haftadır İstanbul'da özel bir hastanede korona virüsü tedavisi görüyordu. Bu sabah kaybettik. Son dönemde sürekli toplantılar yapıyordu. Ne zaman nasıl bulaştığını bilmiyoruz. Bugün Fatih Camii'nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazından sonra defnedeceğiz” dedi.


BURHAN KUZU KİMDİR

1 Ocak 1955’te Kayseri Develi’de doğan Burhan Kuzu, Anayasa Hukukçusu, Öğretim Üyesi; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Akademik çalışmalarda bulundu ve profesörlük unvanını aldı.

Stajyer kaymakam olarak çalıştı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyeliği ve Başkanlığı görevlerinde bulundu. Akademik araştırmalar çerçevesinde Paris Sorbonne Üniversitesi Hukuk Fakültesinde bulundu.

Mesleki alanda yayımlanmış çok sayıda kitap ve makalesi bulunan Burhan Kuzu, çeşitli STK’larda üyelik ve yöneticilik yaptı.
001’de Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Kurucu Üyesi olarak aktif siyasete başlayan Burhan Kuzu partinin ilk Demokrasi Hakem Kurulu Başkanlığını yürüttü.

İlgili haberler...

Resim

 

Resim

 

 

 

Önceki dönemlerde Ak Parti İstanbul Milletvekilli olarak görev yapan Değerli Bilim İnsanı, Anayasa Hukukçusu Prof. Dr. Burhan Kuzu Hocamızın vefatını büyük üzüntüyle öğrendim. Kendisine Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve camiamıza başsağlığı diliyorum
 
 
 
Yaklaşık iki haftadır corona virüsü tedavisi gören Prof. Dr. Burhan Kuzu hayatını kaybetti

 

 

 

 

TBMM Anayasa Komisyonu eski Başkanı ve 22, 23, 24 ve 26. Dönem İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, Korona hastalığı sebebiyle hayatını kaybetmiş. Komik adamdı, Allah taksiratını affetsin.
 
 
 
 
 
 
 
 
Resim
  
 
 
 
 
 
Yeni Tweetleri göster

Sohbet

 
 
 
 
Burhan Kuzu, Koronavirüsten vefat etmiş... Allah, adaleti ile muamele etsin İnşâAllah...
 
 
Resim
 
 
kovit 19 uyuşturucu soruşturma fatih altaylı burhan kuzu kuzu prof dr burhan kuzu milletvekili anayasa komisyonu başkanı burhan hoca akp ak parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mahkemelerin Bağımsızlığı ve Tarafsızlığı
Mahkemelerin Bağımsızlığı ve Tarafsızlığı
Mutlu ve Müreffef Toplum ve Erdemli Siyaset Mümkün Müdür?
Mutlu ve Müreffef Toplum ve Erdemli Siyaset Mümkün Müdür?