CHP'li Gürsel Tekin: Aday Olabilirim

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, CNN Türk'te katıldığı canlı yayında "İstanbul'da belediye başkanlığına aday olabilirim" dedi.

CHP'li Gürsel Tekin: Aday Olabilirim

CHP'li Gürsel Tekin CNN Türk'te Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı. Tekin'in açıklamaları şöyle:

BÜTÜN SEÇMENLERİMDEN ÖZÜR DİLİYORUM

"Demokrasi mücadelesinde saf tutan, direnç gösteren ve her türlü baskıya boyun eğmeyen bütün seçmenlerimden özür diliyorum. CHP adına söylüyorum. Yüzde 55'in beklentisi hukuk mücadelesini sonuna kadar götürmektedir.  Adalet kutup yıldızı gibidir. O hep yerinde döner. Biz kutup yıldızına kadar gitmek zorundayım" 

"KILIÇDAROĞLU'NUN ÇIKIŞI AĞIR OLDU"


"Kılıçdaroğlu'nun 'kapının önüne koyarız' çıkışı ağır bir ifade oldu" diyen  Tekin, CHP'nin şu anda bir Cumhurbaşkanı adayı arayışında olmadığını söyledi. Tekin, Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adayı olmasını ister misiniz?" sorusuna da, "Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adayı olmasını tabi ki arzu ederim ama 'Hayır' sadece yüzde 26'nın talebi değil. Partimiz için de o kadar değerli isimler var ki..." şeklinde yanıt verdi.
 
"GENEL BAŞKAN GAZETELERDEN HİÇ BELİRLENMEDİ"


Tekin, "CHP'de genel başkan gazetelerden hiç belirlenmedi. Örgüt karar verir. Bütün dönemlerde böyle olmuştur. Ben de CHP Genel Başkanı olmak isterim" dedi.
 
"BELEDİYE BAŞKANLIĞI HAYALİMDE HEP VARDI"


"İstanbul'da belediye başkanlığına aday olabilirim" diyen Gürsel Tekin, "Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı hayalimde hep vardı ama bu benim hayalimle olacak bir şey değil. Partimin desteği olursa olur daha çok da milletin desteği olursa" ifadelerini kullandı.

"İTTİFAK SÖZ KONUSU DEĞİL"

"HDP milletvekilleri şu an neden içeride merak ediyorum. HDP milletvekillerini 53 kez kim Kandil'e gönderdi. Kandil seyahatlerini kim organize etti. Eğer haksızlık varsa, ilişki bağını nasıl kuruyorsunuz? 53 kez Kandil'e kimler gönderdi? Herhangi bir siyasi partiyle CHP'nin ittifak yapması söz konusu değil" 

gürsel tekin chp 6 mayıs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yağmur Ankara'da Hayatı Felç Etti
Yağmur Ankara'da Hayatı Felç Etti
Erzincan'da Korkunç Kaza
Erzincan'da Korkunç Kaza