Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeniden Ak Parti Genel Başkanı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 998 gün aradan sonra yeniden genel başkanlığa seçildiği büyük gün geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeniden Ak Parti Genel Başkanı

AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi için delegeler ve partililer Ankara Spor Salonu'na geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 998 gün aradan sonra yeniden genel başkan olacağı bugünkü olağanüstü kongrede, Erdoğan’ın ‘Rabia’ olarak nitelenen seçim meydanlarındaki ünlü sloganı, ‘Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ de partinin temel amaçları arasında tüzüğe giriyor. Partililer sabahın erken saatlerinden itibaren salonu doldurdu. Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın da salonda olduğu görüldü.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN , BAŞBAKAN YILDIRIM İLE BİRLİKTE SALONA GELDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım AK Parti'nin 3. Olağanüstü Büyük Kongresi'nin yapıldığı Ankara Spor Salonu'na geldi.

Erdoğan, salona girişinde genel başkanlık için oyunu kullandı. Erdoğan’ın oy kullanmasının ardından "Kurucu liderle tam yol ileri" sloganı ekrana yansıdı.

OYLARIN TAMAMINI ALDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin 3'üncü Olağanüstü Büyük Kongresi'nde, 1414 oyla 3 yıl aradan sonra yeniden genel başkan seçildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, salon dışında bulunan binlerce vatandaşa seslendi.  İşte Erdoğan'ın konuşmasının satır başları:

Değerli yol arkadaşım, genel başkanımız sayın Binali Yıldırım Bey, sevgili yol arkadaşlarım sizleri 998 gün sonra en kalbi duygularımla selamlıyorum. Fiili bir ayrılığımız vardı ama bugün yine sizlerleyiz. Sizlerin heyecanı, heyecanımızdır. Sabah 04:00'ten itibaren sizler buradasınız. Bu kongredeki heyecanı paylaşmak üzere buradasınız. İzmir'den gelen bir minibüste maalesef bir kazanın olması bizleri üzdü. Allah'a hamd ediyoruz herhangi bir ölü söz konusu değil, yaralılara şifa diliyorum. Kardeşlerim içeride bunalan bir hava var içeriyi bir an önce rahatlatalım istiyoruz. Sizler de biraz sonra izleyeceksiniz. Önümüzde 2019 var, martında yerel seçim, kasımda parlamento ve başkanlık seçimi var. Çok çalışacağız, bizim kapı kapı dolaşma geleneğimiz var. Gerek hanım kardeşlerim, gerek gençler çok çalışacağız. Üzerimizdeki spekülasyonların cevabını sandıkta vereceğiz. Sizleri daha fazla bekletmeden içerideki kardeşlerimizi ekranda buluşturalım istiyorum. Hepinizi en kalbi duygularımla şükranlarımı sunuyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.

ak parti 21 mayıs recep tayyip erdoğan ak parti 3. olağanüstü kongresi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İbrahim Kalın'dan Bedelli Askerlik Açıklaması
İbrahim Kalın'dan Bedelli Askerlik Açıklaması
Hastane Otoparkında Çatışma
Hastane Otoparkında Çatışma