Deniz Baykal 3. Kez Ameliyata Alındı

Deniz Baykal, kafatasındaki basınç artışına müdahale için 3. kez ameliyata alındı

Deniz Baykal 3. Kez Ameliyata Alındı

Deniz Baykal, kafatasındaki basınç artışına müdahale için 3. kez ameliyata alındı.

Dün beynine giden damarda oluşan pıhtı nedeniyle hastaneye kaldırılan ve yoğun bakıma alınan eski CHP Genel Başkanı ve  Antalya Milletvekili Deniz Baykal bu sabah beyindeki kanama ve ödem nedeniyle yeniden ameliyata alınmıştı.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın son durumuna ilişkin açıklama yaptı. Açıklamadan satır başları şöyle:

48-72 saatlik süre çok önemli. Çünkü beyinle ilgili hastalıklarla 48-72 saatte bazı komplikasyonların olabileceğini söylemiştik. Kafa içi basıncı artması nedeniyle ani gelişen bir durum. Arkadaşların bunu saptaması ve bunun da beyinde bir hasara, sağlam dokularda başka sorunlara yol açmaması için derhal müdahale ettiler. Ameliyatı yaparak o basınca bağlı yeni hasar oluşma riskini ortadan kaldırdılar. Elbette bu rahatlık beyin ödeminin olumsuz etkisini ortadan kaldırdı. Şu anda kanama yok. O konuda içimiz rahat.

Akşam 8 gibi tekrardan tomografisi çekilecek. Şu anda bulunduğumuz durumda her şey hekim arkadaşlarımızın kontrolünde. Tedaviler başarıyla uygulanıyor. Bundan sonraki süreçte farklı sürprizlerle karşılaşabilir miyiz bilemiyoruz. O yüzden de sık takipler, sürekli muayeneler yapılıyor.

ZİYARET YASAĞI VAR

İbiş, "Deniz Bey’e ziyaret bir süre yasak. Çünkü enfeksiyon riskini alsın istemiyoruz.Bundan sonraki süreçte yeni riskler oluşabilir. Deniz Bey çok ciddi bir hastalık geçiriyor. Her karşılaştığıyla birkaç kelime konuşmak istiyor. Kimsenin görüşmesine izin verilmeyecek” ifadelerini kullandı.

 

deniz baykal son durumu 17 ekim son dakika ameliyat hastane
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yağmur Ankara'da Hayatı Felç Etti
Yağmur Ankara'da Hayatı Felç Etti
Erzincan'da Korkunç Kaza
Erzincan'da Korkunç Kaza