Deprem Kahininden Korkutan İstanbul Tahmini!

Olacak depremleri öncesinden tahmin ettiği için deprem kahini olarak anılan Frank Hoogerbeets, Türkiye'de 8 şiddetinde deprem olacağını iddia etti.

Deprem Kahininden Korkutan İstanbul Tahmini!

İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Afet Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (AFAM) ile İAÜ Kariyer Merkezi 'Depreme Hazır Mısınız?' paneli düzenledi. Çanakkale'de meydana gelen depremi önceden tahmin eden deprem kahini Frank Hoogerbeets, iddiasını sürdürerek Türkiye'de de 8 şiddetinde deprem olacağını iddia etti.

İAÜ, AFAM ve İAÜ Kariyer Merkezi tarafından Mühendislik Fakültesi'nde eğitim alan inşaat mühendisi adaylarına depremle ilgili bilinç kazandırma amacıyla gerçekleştirilen panelde Türkiye'de beklenen olası depremler ve buna karşı alınabilecek önlemler ile dayanıklı yapı oluşturma konuları masaya yatırıldı. 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen panelde İAÜ AFAM Proje Koordinatörü Serhat Yılmaz'ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde konuşmacı olarak İnşaat Yüksek Mühendisleri Birol Doyranlı ve Seyit İsmail Ulusoy, İnşaat Mühendisi Halil Ekinci'den başka, Japon Deprem Uzmanı, Yüksek Mimar ve İnşaat Yüksek Mühendisi Yoshinori Moriwaki yer aldı.

Çanakkale'de meydana gelen depremi önceden tahmin eden deprem kâhini Frank Hoogerbeets, iddiasını sürdürerek Türkiye'de de şiddetli bir deprem olacağını ekledi. Deprem tahminleriyle bir anda dünyanın gündemini sarsan Hollandalı deprem bilimci Frank Hoogerbeets, Türkiye için kritik iddiada bulundu. Hoogerbeets "Evet, Türkiye'de yine büyük bir deprem olacağını biliyoruz. Sadece ne zaman olacağını bilmiyoruz." dedi. 

Panelist AFAM Koordinatörü Serhat Yılmaz konuyla ilgili görüşlerini şöyle belirtti:

"Türkiye deprem gerçeği ile iç içe yaşayan bir ülke. Bunu tahmin etmek için kâhin olmaya gerek yok. Zaten deprem ülkemize her seferinde acı bir deneyim yaşattı. Bu iddialar sürekli yapılıyor ve artık önemsemiyoruz. Bizler artık depreme karşı nasıl önlemler alacağımızı, yapıların nasıl olması gerektiğini tartışarak bugün burada yaptığımız gibi inşaat mühendisi adaylarımızı bilinçlendirip farkındalık yaratmaya çalışıyoruz."

deprem 2019 son dakika deprem kahini istanbul Frank Hoogerbeets türkiye büyük istanbul depremi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mahkemelerin Bağımsızlığı ve Tarafsızlığı
Mahkemelerin Bağımsızlığı ve Tarafsızlığı
Mutlu ve Müreffef Toplum ve Erdemli Siyaset Mümkün Müdür?
Mutlu ve Müreffef Toplum ve Erdemli Siyaset Mümkün Müdür?