Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş İstifa Etti

Düzce Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Keleş, görevinden istifa ettiğini yaptığı yazılı açıklama ile duyurdu.

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş  İstifa Etti

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı.

‘Uzun yıllardan beri Düzce’ye ve Düzceli hemşehrilerime en güzel hizmetleri verebilmek için çalıştım. Yaptığım hizmetler ortadadır. Ne yazık ki, biz Düzce’ye ve Düzcelilere hizmet etmek için gece gündüz çalışırken, birileri de beni ve benim üzerimden gönül verdiğim partimi yıpratmak için her türlü yalan, dedikodu ve iftiraları üretmekle meşgul oldular. Şahsım ve yakınlarımla ilgili yürütülen bu çirkin kampanyanın partime ve kutsal davamıza daha fazla zarar vermemesi için, büyük bir heyecan ve istekle yürütmekte olduğum Belediye Başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Bilinmesini isterim ki; şahsıma, aileme, Düzcemiz'e, partimize ve davamıza zarar veren bu çirkin iftira ve karalama kampanyalarını yürütenlerle hem hukuk önünde, hem de mahşer gününde hesaplaşacağım. Yine bilinmesini isterim ki, bu günden sonra canımdan aziz bildiğim ve gönülden bağlı olduğum yüce davama ve partime bağlılığım hangi düzeyde olursa olsun, her zamankinden daha üst seviyede artarak devam edecektir. Saygıdeğer dava kardeşlerime, mesai arkadaşlarıma, meclis üyelerimize ve sevgili Düzce halkına sonsuz sevgi ve saygılarımla.’

DAMADI FETÖ’DEN TUTUKLANMIŞTI

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan ve bir aydır firari durumda olan Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in damadı Emre Kurt,  saklandığı eve düzenlenen operasyonla geçtiğimiz ay yakalanmıştı.  Damat Kurt daha sonra tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Mehmet Keleş Kimdir?

Mehmet Keleş (d. 1963, Düzce), Türk siyasetçi.

1988 yılında İstanbul Üniversitesi'nden mezun olmuştur. Cumayeri, Uzunköprü Sivil Savunma Müdürlükleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Personel Müdürlüğü, İstanbul İtfaiye Müdürlüğü, Bilgi Kaynakları Müdürlüğü, İDO, HALK EKMEK, BELBİM A.Ş. Yönetim Kurulu üyelikleri, 2004-2009 yılları arasında Düzce belediye başkanlığı, İETT Genel Müdürlüğü Abone İşleri Daire Başkanlığı, UGETAM A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliği, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreter Yardımcılığı yapmıştır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde tekrar Düzce belediye başkanı seçilmiştir.

Kendisi ayrıca makam arabasının Volkswagen Passat olmasına ettiği isyanla hatırlanmaktadır. Kendisi;

''İstanbul Valisi Mercedes S350' ye biniyor. Hakkari Valisi de Mercedes S350 'ye biniyor, o zaman nasıl Kastamonu, Ankara, İzmir, Pendik, Üsküdar Belediye Başkanları Audi’ ye biniyorsa, Düzce Belediye Başkanı'nın da en doğal hakkı" ifadelerini kullandı.

(İHA, wikipedia.org)

 

 

 

 

 

düzce belediye başkanı mehmet keleş düzce belediye başkanı istifa etti passat volkswagen passat fetö emre kurt
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ece Sevim Öztürk Gözaltına Alındı
Ece Sevim Öztürk Gözaltına Alındı
Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak?
Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak?