Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi'den Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a sert tepki;

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi'den Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a sert tepki; "Recep Tayyip Erdoğan’ın seninle konuşmasının lütuf olduğunu unutma!"

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi'den Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a sert tepki;

Ekonomi Bakanı Zeybekçi Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a çok sert tepki verdi...

Fransa Cumuhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında yaptığı açıklamaya sert tepki gösteren Bakan Zeybekci, 'Recep Tayyip Erdoğan’ın seninle konuşmasının lütuf olduğunu unutma' dedi 

Bakan Zeybekci, "Gurur duyduğumuz ecdadımızın bir Türkiye’yi inşa edeceğiz. Tüm algı operasyonlarına rağmen, 7 düvele karşı verdiğimiz mücadele, bütün algı operasyonları ile mücadele, Türkiye’ye karşı gerek fiziki gerek her türlü ihanet çemberlerine karşı mücadele, Recep Tayyip Erdoğan’ın seninle konuşmasının lütuf olduğunu unutma. 7 düvel ile mücadele Türkiye’nin her ihanet çemberleri ile mücadele birde böyle terbiye sınırlarını zorlayanlarla berberle onlara katlanmak gibi aziz görevi yerine getiren Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun, Allah sabır versin. Bizler sabretmekle zorlanırken, o sabrediyor. Bir gün gelecek hatıralarını anlatırken Recep Tayyip Erdoğan’la konuşmuştum diye böbürlenerek anlatacaksın o günleri de unutma" diye konuştu.

Olayların başlangıcı şöyleydi:

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, bir dünya lideri olmanın göründüğü kadar 'havalı' olmadığını Le Point dergisine verdiği mülakatta söylemiş ve buna örnek olarak da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile sık sık görüşmesi gerekmesini göstermişti...
Le Point dergisine verdiği mülakatta Macron, "Bildiğiniz gibi, küresel sahneye çıkmak aslında o kadar da havalı bir şey değil" ifadesini de kullanmıştı.
Reuters'un haberine göre de, dergi muhabirinin bu sözlerini açıklayıcı bir örnek vermesi istemesi üzerine ise Macron, "Erdoğan ile her 10 günde bir konuşması gereken benim" yanıtını vermiş.
Macron ile Erdoğan son olarak 27 Ağustos'ta telefonda görüşmüştü. Bu görüşmede, Türkiye'de tutuklu bulunan bir Fransız gazetecinin durumu ele alınmıştı.Macron'ın bu gazetecinin serbest kalmasını istediği kimi mahvillerde dile getirilmişti.
Macron'un yardımcılarından biri daha sonra bu sözlerin Erdoğan'a yönelik bir eleştiri yöneltme ya da dalga geçme niyeti taşımadığını söyleyerek;
Yardımcısı, "Sayın Erdoğan ile yapılan görüşmeler her zaman çok ciddiye alınır" ifadesini kullanmıştır.

Macron kendisinden 25 yaş büyük ve önceden öğretmeni olan eşi ile gündeme gelmişti. Bakınız

Macron ve eşi,

Fransa Cumhurbaşkanı olan Emmanuel Macron'un eşi Brigitte Trogneux dünya kamu oyunda olay oldu

macron erdoğan nihat zeybekçi le point dünya lideri olmanın göründüğü kadar 'havalı' olmadığı macronun sözler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mahkemelerin Bağımsızlığı ve Tarafsızlığı
Mahkemelerin Bağımsızlığı ve Tarafsızlığı
Mutlu ve Müreffef Toplum ve Erdemli Siyaset Mümkün Müdür?
Mutlu ve Müreffef Toplum ve Erdemli Siyaset Mümkün Müdür?