Erdoğan'dan Flaş Açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Nijerya cumhurbaşkanı Buhari ile birlikte ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, "3 belediye başkanımızın istifalarını en kısa sürede vereceğine inanıyorum" dedi.

Erdoğan'dan Flaş Açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara, Bursa ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanları'nın da istifa etmesini beklediğini açıklamıştı. Bu açıklama sonrası tüm gözler Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e çevrilmişti. Henüz beklenen istifalar gelmezken Erdoğan Nijeryalı mevkidaşıyla Ankara'da düzenlediği ortak basın toplantısında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Erdoğan'ın açıklamasından satır başları şöyle:

Türkiye, Nijerya’nın yanında olduğunu her zaman ifade etmiştir. Türkiye, Nijerya’nın terörizmle mücadele konusundaki çalışmalarını ve ülkedeki çatışma problemleri hangi anlamda desteklemeye devam edecek? Nijerya’ya silah ithalatı konusunda Türkiye ne gibi adımlar atacak?

Öncelikle Boko Haram ile ilgili terör mücadelesinde en önemli dayanışmamız istihbarattır. İstihbarat konusunda Nijerya’nın istihbarat örgütüyle bizim MİT’in dayanışması büyük önem arz etmektedir. Bir defa her türlü bilgi alışverişini yaparak bunların yollarını kesmemiz gerekiyor ve buna varız.

Geleceğe yönelik ne gibi adımlar atabiliriz bunları görüşme fırsatımız oldu.

Nijerya ile ekonomik ilişkilerimizi nasıl ileriye götüreceğimizi bakan arkadaşlarımız değerlendirdiler. Ben burada iş adamlarımızı Nijerya'da yatırım yapmaya davet ediyorum.

Belediye başkanlarının istifalarının istendiği soru üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu an itibarıyla üç belediye başkanımız istifalarını verdiler. Şimdi üç belediye başkanımız daha var. Onların da istifalarını en kısa zamanda vereceklerine inanıyorum. İlgili arkadaşlarımız görüşmeleri yaptılar ve şu anda da zannediyorum bu istifayı vermenin onlar da hazırlığı içerisindeler. Aksi takdirde, yine söylüyorum, gereği ne ise gereği yapılacaktır." dedi.

erdoğan melih gökçek son dakika istifa 19 ekim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ece Sevim Öztürk Gözaltına Alındı
Ece Sevim Öztürk Gözaltına Alındı
Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak?
Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak?