İş Kazası Sonucu Kaybettiği Gözlerine Türkiye’de Kavuştu

26 yaşındaki Azad Garayev, iş kazası sonucu kaybettiği görme fonksiyonlarına Türkiye’de geçirdiği ameliyat sonucu ulaştı.

İş Kazası Sonucu Kaybettiği Gözlerine Türkiye’de Kavuştu

Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Emin Erişir’in gerçekleştirdiği göz ameliyatı başarı ile sonuçlanarak 26 yaşındaki Rus kökenli Azad Garayev’in iş kazasında kaybettiği sağ gözü görmeye başladı. Dr. Emin Erişir’in açıklamalarına göre nakil için çok beklemediklerini ve ABD’den buldukları korneayı doku uyuşması sonucu hastaya monte ettiklerini, organ bankasında yeterli organ bulunduğunu ancak yabancı uyruklu vatandaşların yurt dışından organ temin ettiklerini açıkladı. Uzak mesafelerden gerek kendisine güvenip ameliyat masasına yatan genç için uzun uğraşlar sonucunda itinalı bir operasyon geçirdiklerini belirten uzman hekim, olası bir sorun için sürekli hastayı kontrol ettiğini ancak şuana kadar bir sıkıntı yaşamadıklarını bir gece misafirler ettikten sonra Garayev’i taburcu ettiklerini vurguladı.

ULUSLARARASI HASTA KABULÜNDE KALİTE BELGELERİ BULUNUYOR
Yurt dışından gelen birçok hastanın yanı sıra Türkiye’ye turist olarak gelip rahatsızlık yaşayan vatandaşlarla yakından ilgilenen uluslar arası hasta kabul anlaşması olan kurum Uluslar arası Kalite belgesine de sahip olduğu biliniyor. Diğer ülkelerde yüksek maliyetlerde yağılan bu tür ameliyatların daha uygun ve kaliteli şehirlerde yapılması amacı ile sağlık turizminin ortaya çıktığını söyleyen Dr. Emin Erişir uygun fiyatlarda başarılı operasyonlar gerçekleştirdiklerini belirtti.

iş kazası azad garayev doku uyuşması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akademisyen Cinayetinde Şok Detay
Akademisyen Cinayetinde Şok Detay
Başkent'te Aynı Noktada İki Trafik Kazası
Başkent'te Aynı Noktada İki Trafik Kazası