Keten İnşaat'ın Sahipleri Tutuklandı

Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Candaş'ın öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Keten İnşaat sahipleri Selahattin Keten ve Rıza Keten ile bir çalışanları çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Keten İnşaat'ın Sahipleri Tutuklandı

İmardan sorumlu Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Candaş'ın 18 Temmuz 2016'da belediye binasında uğradığı silahlı saldırıda öldürülmesiyle ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan Keten İnşaat'ın sahipleri Selahattin Keten ve Rıza Keten ile Mehmet Tüysüz adlı şüpheli tutuklandı.

Soruşturmayı yürüten savcının tutuklama talebiyle mahkemeye sevk ettiği Keten kardeşler suçlamayı kabul etmedi. Selahattin Keten sorgu hakimliğinde verdiği ifadesinde 'Atılan suçlamayı kabul etmiyorum. Böyle bir olaya karışmadım. Diğer şüpheliler olayı kurgulayarak bizi bu suçun içine itmeye çalışmaktadır. Göz altında kaldığım sürede işlerim yarım kaldı. Mağdur oldum. Serbest bırakılmayı talep ediyorum' dedi.

Rıza Keten  de  'Ben emniyette geniş ifade verdim. O ifadem doğrudur aynın tekrar ediyorum. Ben belediye binasından içeriye girerken ruhsatlı silahıma ait kılıf üzerimde mevcuttu. Bu kılıf benim belimdeydi. Ancak içinde silah yoktu, suçsuzum' dedi. Diğer şüpheli Mehmet Tüysüz ise  'Polis ifademe ekleyeceğim bir şey yoktur. Bildiğim her şeyi anlattım' dedi.

Sorgularının ardından, üç süpheli kaçma ve dellileri karartma ihtimalinin yüksek olduğu gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine gönderildi.

(DHA)

 

 

keten inşaat tutuklama şişli cemil candaş selahattin keten rıza keten şişli belediye başkan yardımcısı cinayet mehmet tüysüz son dakika son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yağmur Ankara'da Hayatı Felç Etti
Yağmur Ankara'da Hayatı Felç Etti
Erzincan'da Korkunç Kaza
Erzincan'da Korkunç Kaza