İnternetten Para Kazanma Yazı Dizisi #1
Mehmet Akif DEMİR

İnternetten Para Kazanma Yazı Dizisi #1

Günümüzün, özellikle son zamanlarda en popüler konularından biri internetten para kazanma… Kimileri için ek gelir oluşturan internet, kimilerinin ise geçim kaynağı. Peki internette bu konu ile ilgili bir bilgi çöplüğü varken, kazanmaya nereden başlamalı? Bu yazı dizisinde, internetten düşük sermaye ile veya sermayesiz nasıl para kazanılacağından bahsedeceğim. Bir web sitesi sahibi olarak para kazanma, bir youtube kanalı sahibi olarak para kazanma ve basit bir şekilde belirli linklere tıklayarak para kazanma konuları ile her seviyeden bilgisayar bilgisi sahibi insanlara hitap edeceğim…
 
Linklere Tıklayarak ve Basit Görevleri Yaparak Kazanalım
1-FreeBitCoin
İlk yazımda; her seviyeden kullanıcıya hitap etmesi açısından en basit para kazanma tekniği olan linklere tıklayarak para kazanmadan bahsedeceğim: Bu konuda ilk bahsedeceğim site freebitcoin; Neredeyse sıfıf emek ile günde ortalama beş dakika ayırarak küçük de olsa kazançlar elde edebileceksiniz. Site, hesabınıza gelirlerinizi bitcoin para biriminde yatırıyor. 1 Bitcoinin 3381 TL. olduğunu göz önünde bulundurursak hiç fena bir yatırım sayılmaz. Öncelikle aşağıdaki resime tıklıyoruz ve freebitcoin sitesine giriyoruz. Daha sonra karşımıza çıkan üyelik formunda mail adresinizi, freebitcoin sitesi için belirlediğiniz şifreyi ve bitcoin cüzdan kodunuzu giriyorsunuz. Bitcoin cüzdan kodunuz yok ise “DONT HAVE A BITCOIN ADRESS” e tıklayıp hemen bir cüzdan oluşturabilirsiniz.  Oluşturduğunuz cüzdanın bilgilerini kaybetmeyin, sitede biriken miktarı bu cüzdana çekeceksiniz. Your referrer kısmını olduğu gibi bırakıp (bu benim referans kodum, bununla üye olursanız haftalık bonus satoshi gönderiyorum) Sıgn Up a basıyoruz. Üyeliği tamamladıktan sonra artık başlayabilirsiniz. Sitenin üst kısmında yazan “FREE BTC” linkine tıklayın. Daha sonra aşağıda “Ben Robot Değilim” veya “I am not a robot” seçeneğini seçip “ROLL” a basın. İlk satoshilerinizi (Bitcoin kuruşu diyebiliriz) kazandınız. Sitede aynı zamanda “Lottery” ve “Multiply Btc” seçenekleri ile de satoshilerinizi arttırma şansınız mümkün. Saatte bir FREE BTC kısmından satoshilerinizi alabilirsiniz. Freebitcoin hakkında anlatacaklarım bu kadar, her türlü sorularınızı yorum kısmından sorabilirsiniz. Sitenin üyelik sayfasına BURAYA veya aşağıdaki resme tıklayarak erişebilirsiniz. Erişim sıkıntısı çekiyorsanız, dns ayarlarınızı düzenleyin.
 

2-Yandex Toloka
Rusya’nın Google’ı olarak da bilinen Yandex’i duymayanımız yoktur. Yandex arama motorunu geliştirmek adına, kullanıcılara küçük ücretli görevler veriyor. Bu görevler arasında uygunsuz resimleri belirleme, uygunsuz yazıları tespit etme, ses kayıtlarının doğruluğunu teyit etme gibi görevler mevcut. Hatta gelen yeni güncelleme ile Yandex’in istediği yerlerin fotoğraflarını çekerek yüksek miktarlar da kazanabilmektesiniz. Bu servisi kullanmak için öncelikle toloka.yandex.com adresine girip hesap oluşturuyorsunuz. Hesabınız oluşturulduktan sonra, üst menüden görevler linkine tıklayıp mevcut görevleri listeliyorsunuz. Görevlerin açıklamasında, görevi tamamladığınızda ne kadar kazanacağınız da belirtilmekte. Görevleri başarıyla tamamlayıp, hesabınızı eşik değerini geçirdiğinizde paranızı, Yandex Money, Paypal veya Skrill hesabınıza çekebiliyorsunuz. Toloka Yandex benim çok kullandığım bir sistem değil ancak freebitcoin kısmında da belirttiğim gibi her türlü sorunuzu yorum kısmından bana iletebilirsiniz.
 
Bugün bahsedeceğim para kazanma opsiyonları bunlarla sınırlı. İlerleyen yazılarda, daha çok sayıda opsiyonla karşınızda olacağım.  Haberdar olmak adına twitter ve Facebook sayfalarımızı takip etmeyi unutmayın. Görüşmek üzere. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mahkemelerin Bağımsızlığı ve Tarafsızlığı
Mahkemelerin Bağımsızlığı ve Tarafsızlığı
Mutlu ve Müreffef Toplum ve Erdemli Siyaset Mümkün Müdür?
Mutlu ve Müreffef Toplum ve Erdemli Siyaset Mümkün Müdür?