MERKÜR RETROSU
GÖKYÜZÜ PUSULASI - ASTROLOJİK ÖNGÖRÜLER

MERKÜR RETROSU

MERKÜR RETROSU

Herkese merhaba,

Yılın ilk Merkür retrosu 15 Ocak- 4 Şubat tarihleri arasında kova burcunda gerçekleşecek. Merkür retrosu ne anlama gelir?

Her yıl Merkür gezegeni 3 defa retro hareketi gerçekleştirir. Merkür gezegenin hızının yavaşlaması ve Dünya’dan bakıldığında geri gidiyormuş gibi gözlenmesi retro (geri gitme) hareketi olarak adlandırılır. Elbette gezegen geri hareket etmez.

 

Görsel: www.findyourfate.com

 

Astrolojide Merkür iletişimi, düşünme şeklini, bilgi alışverişini, zihni, algılama şeklini, haberleşmeyi, yazı işlerini, seyahatleri temsil eder. Merkür Retro pozisyonuna geçtiği zaman temsil ettiği konularda sorunlar çıkarır.

 

Merkür Retroda Dikkat Edilmesi Gereken Konular

  • Merkür, iletişimi sembolize eden gezegendir. Bu dönemde her türlü iletişim kazasına karşı dikkatli olunmalıdır. Mesaj gönderirken, email yazarken kullandığınız ifadelere ve göndereceğiniz adresi birkaç kez kontrol etmelisiniz. Posta veya kargo yolu ile bir evrak gönderiyorsanız, ulaşıp ulaşmadığından emin olun.
  • Bu dönem yeni anlaşmalar ve sözleşmeler imzalamak adına uygun bir zaman dilimi değildir. İleride anlaşmazlıklar ve problemler ortaya çıkabilir. Şayet bir anlaşma imzalamak zorundaysanız, şartları dikkatli bir şekilde okuyup, değerlendirin. Gerektiği taktirde hukuki destek almayı unutmayın.
  • Merkür, seyahatlerle ilgilidir. Şahsi aracınızla yola çıkacaksanız eğer mutlaka aracınızın bakımını yaptırın. Uçak ile yolculuğa çıkacaksanız eğer, bavulunuzu her türlü kaybolma riskine karşı kontrol edin. Kimlik belgenizi, pasaportunuzu güvenli bir şekilde muhafaza edin.  
  • Merkür Retro dönemleri, yeni anlamda bir konuya başlamak için ideal dönemler değildir. İlişkiler anlamında bu dönemde evlenmek tavsiye edilmez. İlerleyen dönemlerde evliliğinizde problemler ortaya çıkabilir.
  • Merkür, elektronik ile de bağlantılıdır. Evinizde bulunan her türlü elektronik eşyalar da (buzdolabı, çamaşır-bulaşık makinesi, ütü, süpürge), cep telefonu, bilgisayar, yazıcı, fotokopi makinesi gibi her türlü elektronik eşyalar bir anda bozulabilir. Bu nedenle cep telefonunuzu, bilgisayarınızı, önemli verilerinizi yedeklemek faydalı olacaktır. Yeni elektronik ürünler almak için uygun bir dönem değildir.
  • Merkür’ün iletişim ve elektronik ile doğrudan bağlantılı olduğunu ifade etmiştik. Bu dönem internetten alışveriş yaparken, güvenilirliğinden şüphe duyduğunuz sitelerden alışveriş yapmayınız, dolandırılabilirsiniz. Siparişlerinizde ürünleriniz eksik veya yanlış gelebilir, bu konularda dikkatli olunuz.

 

Merkür Retroda Neler Yapılabilir

  • Merkür Retro dönemi, yarım kalmış işlerinizi tamamlamak için ideal bir zamandır.
  • Merkür Retro döneminde, önceden kaybettiğiniz, sizin için önem taşıyan eşyalarınızı bulabilirsiniz.
  • Hayatınız her alanını yeniden düzenlemek ve toparlamak için güzel bir zamandır. Evinizi, ofisinizi düzenleyebilir ve fazlalıklarından kurtularak kendi içinizde bir arınma sağlayabilirsiniz.
  • Uzun zamandan beri görüşmediğiniz eski arkadaşlarınızla, eski dostlarınızla karşılaşabilir, onlarla yeniden bir bağ kurabilirsiniz.  

Sevgiler

Gökyüzü Pusulası

https://www.instagram.com/gokyuzupusulasi/

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Avrupa Konseyi’nden Osman Kavala Kararı
Avrupa Konseyi’nden Osman Kavala Kararı
Benzin ve Motorin Fiyatlarına Zam
Benzin ve Motorin Fiyatlarına Zam