Payoneer Nedir ? Payoneer Güvenli Mi?
Mehmet Akif DEMİR

Payoneer Nedir ? Payoneer Güvenli Mi?

Paypal'ın Türkiye pazarından çekilmesi ile ülkemizde yurt dışından ödeme almak bir hayli zorlaştı. Bu durum yurt dışından ödeme alanları alternatif arayışına zorladı. Şu an için en iyi alternatif olarak önümüze çıkan kesinlikle Payoneer. Güvenilir tarafı ve hızlı servisi ile Payoneer, bu alanda tekel oldu diyebiliriz. Peki Payoneer'ı nasıl kullanabiliriz, hangi ülkelerden nasıl ödeme alabiliriz? Bu yazıda Payoneer hakkında en çok sorulan soruları başlıklar halinde açıklamaya çalışacağım.

Hangi Ülkelerde Hesap Oluşturabiliyoruz?

Payoneer'da şu an için 3 ülke hesabı mevcut. Bunlar Amerika Birleşik Devleti, İngiltere ve Almanya. İlerleyen süreçte yeni ülkeler ekleneceği söylense de bu durum baya uzun bir süredir bu şekilde. O yüzden bu üç ülke dışında ülke olmayacak gibi düşünebilirsiniz.

Nasıl Üye Oluyoruz?

Payoneer'a üyelik oldukça kolay. Payoneer.com ‘ a girdikten sonra sign up’a tıklıyoruz. Üyelik bilgilerini doldururken dikkat etmeniz gereken 2 önemli faktör var. Birincisi tamamen doğru bilgiler ile doldurmanız. İkincisi ise yazı ve sayı dışında karakter kullanmamanız. Benzer şekilde Türkçe karakter kullanımı da sorun oluşturuyor.

Üyelik Onayı ve Kartın Gelmesi Ne Kadar Sürüyor?

Üyeliğin onaylanması yaklaşık 2-3 gün sürüyor. Kartı istediğinizde ise kartın gelmesi 1-2 haftayı buluyor. Posta aracılığı ile posta kutunuza bırakılıyor.

Payoneer Hesabındaki Parayı Nasıl Çekebiliyoruz?

Payoneer hesabında 100 dolarlık bir bakiyeniz olduğunda banka hesabınıza eft yaptırabiliyorsunuz. Ancak kart isterseniz hesabınızda 5 dolar bile olsa kartla herhangi bir atm den çekim yapabiliyorsunuz.

Payoneer’ı Nerelerde Kullanabilirim?

Payoneer’ın şu an ülkemizde en çok kullanıldığı alan şüphesiz Google Adsense. Türkiye Adsenselerindeki yoğun banlardan sonra, yurt dışından Adsense hesabı oluşturanlar, gelirlerini Payoneer hesabına çekiyorlar. Aynı zamanda payoneer hesabınızı normal bir banka hesabı gibi de kullanabilirsiniz. Eğer kart isterseniz, kartı da günlük alışverişlerinizde visa kart gibi kullanabilirsiniz.

 

Payoneer hakkında anlatacaklarım bu kadar. Sorularınızı yorum kısmından sorarsanız cevaplamaya çalışırım. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mehmet Akif Demir     2019-04-12 Kart istemenize gerek yoktur. Kartsız da banka hesabınıza swift ile parayı çekebilirsiniz. Payoneer kesinlikle yasaldır, herhangi bir yasal kısıtlaması yoktur.
Murat     2018-03-06 Kart istemesek olur mu kart gelmek zorunda mi?
cihan     2018-02-06 payoneer yasal mı yani devlet kullanmamıza izin veriyor mu ?
Hikmet     2017-03-16 Teşekkür ediyoruz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mahkemelerin Bağımsızlığı ve Tarafsızlığı
Mahkemelerin Bağımsızlığı ve Tarafsızlığı
Mutlu ve Müreffef Toplum ve Erdemli Siyaset Mümkün Müdür?
Mutlu ve Müreffef Toplum ve Erdemli Siyaset Mümkün Müdür?