KPSS'ye Geç Kalan Kişinin İsyanı Sosyal Medyada Günün Konusu Oldu

4 kasım 2018 KPSS önlisans sınavında sınava geç kalan bir kişinin konuşması sosyal medyaya damgasını vurdu.

KPSS'ye Geç Kalan Kişinin İsyanı Sosyal Medyada Günün Konusu Oldu

 

2018-KPSS ön lisans oturumu 4 Kasım 2018 10.15'da yapıldı. '15 dakika' kuralından dolayı saat 10.00'dan sonra adaylar, sınav binasına alınmadı. Geç kaldığı için okul önünde ellerinde nüfus cüzdanları ve sınav belgeleriyle kalan öğrenciler büyük üzüntü yaşadı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının (ÖSYM) "saat 10.00'dan sonra sınav binalarına giriş izni verilmeyeceği" uyarısı kapsamında, saat 10.00'da kapılar kapatıldı. Bu saatten sonra gelen adaylar ise sınava giremedi.

Yozgat Bozok Üniversitesinde sınavına geç kalan bazı adaylar, yol yapım çalışmalarına takıldıklarını iddia etti. Sınava giremeyen öğrenciler karayolu başta olmak üzere belediye ve trafik akışını yeterince sağlayamayan trafik ekiplerini suçladı. Sınava 1 dakika geç kalan öğrenciler dakikalarca sınav görevlilerine dert yandı.

Yozgat'ta sınava giremeyen bir adayın tavrı ise sosyal medyada gündeme oturdu. Sınava giremeyen şahıs önce bir yakınını aradı ondan da destek göremeyince beni emniyete götürün yoksa sıkıntı çıkaracağım diyerek isyan etti. 

 

kpss ibrahim abi yozgat sorgun gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AÖF Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
AÖF Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
Eski ÖSYM Başkanı Ali Demir Hakkında Karar Çıktı
Eski ÖSYM Başkanı Ali Demir Hakkında Karar Çıktı