Meral Akşener Parti Kurucularını Açıkladı

Parti kurma çalışmalarını sürdüren Meral Akşener, hazırlıklarını sürdürdüğü siyasi oluşumun kurucular kurulundaki isimleri açıkladı. Akşener, hiçbir partinin devamı olmadıklarını anlatırken, ‘Partimiz Türkiye’nin partisi olarak doğuyor. Buradan ilan ediyorum. Milletimiz partimizi henüz doğmadan Türkiye’nin partisi olarak tescilledi’ dedi.

Meral Akşener Parti Kurucularını Açıkladı

 

Avcılar'daki Mira Davet Salonu'nda gazetecilerle yaklaşık 1 saat sohbet toplantısı yaparak soruları yanıtlayan Meral Akşener,  ismini açıklamadığı partinin kuruluş çalışmalarının son günlerine geldiklerini söyledi.

Akşener, çalışmalarını yüksek tempo ve azimle sürdürdüklerini, anlatırken, ‘Partimiz resmi bir kimliğe kavuşmadığı halde milletimiz büyük bir destek veriyor. Çaldığımız maya tuttu. Ben bir seçim ortamında bu rüzgarın daha da büyüyeceğini ve fırtınaya dönüşeceğini biliyorum. Partimiz Türkiye’nin partisi olarak doğuyor. Buradan ilan ediyorum. Milletimiz partimizi henüz doğmadan Türkiye’nin partisi olarak tescilledi’ diye konuştu.

Kendilerinden Türkiye’nin kötüye gidişini durdurma beklentisi bulunduğunu, milletle el ve gönül birliğiyle bunu başaracaklarını anlatan Akşener, şöyle dedi:

‘Kurucu kadromuzu isim ve amblemimiz büyük bir özen ve dikkatle seçiyoruz. Biz ülkemizin sıkıntılı halini gören insanımızın yeni bir Kuvay-i Milliye ruhuyla hareket ettiğini düşünüyoruz. Gerçekten tüm insanımız aynı sıcaklıkla kucaklayarak milletimizin karşısına çıkma sorumluluğundayız. Programımızı Türkiye’yi uçurumdan kenarından kurtarma amacıyla yapıyoruz. Yüzde 50’nin seçtiği ama yüzde yüzü kucaklayacak bir parti olmak için yola çıktık. Milletimiz bizi sarayla servetle anmayacak. Ben ve arkadaşlarımız saraylara değil hizmet için yola çıktık. Sanırım AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra en çok anket yaptıran tek siyasetçi benimdir. Toplumun her kesiminden çok ilginç bir şekilde oy aldığını görüyoruz. 81 ilin her yerinden her kesiminden oy aldığımız ortaya çıkıyor. Benim yaptırdığım anketlerde oylarımız çok yüksek çıkıyor. 25 Ekim’de logosu, ismi ve tüzüğü Ankara’da yapılacak programla kamuoyu ile paylaşılacak.’

Akşener, çalışmalarını sürdürürken çok zor salon bulabildiklerini, Ankara’da parasını ödeyerek, ailece kaldıkları otelden çıkarıldıklarını anlatırken, siyasi oluşumlarının korku saldığını ifade ederken, ‘Korku çok saygı değer bir duygudur. 'Bu partiyi kurdurmazlar, Meral Akşener partiyi kurma girişiminde bulunursa Meral Akşener hapsedilir' deniliyor. Benim bildiğim Recep Tayyip Erdoğan beyefendi bir kadından korktu dedirtmez. Dolayısıyla bu parti kurulur. Benim hakkımda 1 yıl 2 aydır benim hakkımda iftiralar var. Ben de diyorum ki hakkımdaki iftiraları ispatlamayan şerefsizdir. Bunlar 1 yıl 2 aydır şerefsiz şerefsiz ortalıkta dolaşıyor.’

Akşener'in kuruluşunu önümüzdeki ay açıklayacağı partinin kurucular kurulunda "Cevher Cevheri (Emekli Büyükelçi), Çiğdem Özer (Aşık Veysel’in torunu), Elif Gökdemir, Fatih Eryılmaz, (15 Temmuz gazisi), Erdoğan Bozdemir (Eğitimci), Fulya Yasemin (İş kadını), Hatice Bilici (İş kadını), Hüseyin Özlük (Gazi), Kazım Ataoğlu, (Bingöl eski milletvekili), Orkun Ertürkmen, Suat Çağlayan (Eski bakan), Aydan Yılmaz, Tugay Uluçevik, Nafi Özyurt Sipahioğlu'nun yer alacağını açıkladı.

(DHA)

 

meral akşener parti yeni parti mhp son dakika meral akşener parti kurucular kurulu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ece Sevim Öztürk Gözaltına Alındı
Ece Sevim Öztürk Gözaltına Alındı
Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak?
Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak?