Microsoft Nokia 216 Modelini Piyasaya Sürdü: İşte ‘Akıllı Olmayan Telefon’

Küresel ölçekte ürettiği yazılımlar ile teknoloji enstitüsüne yön veren Microsoft firması, Nokia ile kurduğu konsorsiyumun yeni ürünü olan Nokia 216 modelini piyasaya sürdü.

Microsoft Nokia 216 Modelini Piyasaya Sürdü: İşte ‘Akıllı Olmayan Telefon’

Microsoft, bugün sürpriz yaparak tanıttığı Nokia 216 ile Nokia telefon üretmeye devam ettiğini bizlere hatırlattı. Microsoft'un "akıllı olmayan" yeni telefonu, 2,4 inç QVGA ekranı, Series 30 işletim sistemi ve Opera Mini web tarayıcısıyla firmanın en basit telefonlarından.

Microsoft'un akıllı özelliklere sahip olmayan, standart cep telefonları üretmesinin nedeni, bu telefonların her ay milyonlarca satılıyor olması. Microsoft bir süre önce bu telefonları kullananların Microsoft hesabı açarak firmanın ekosistemine dahil olmasını umuyordu, ancak bunun gerçekleşip gerçekleşmediği bilinmiyor. Geçtiğimiz günlerdeki dedikodular ise Lumia akıllı telefon serisinin yılın sonuna doğru öldürüleceğini söylemişti.

Windows Phone'un pazar payı giderek geriliyor ve Microsoft'un Windows Phone stratejisinin işlemediği açık. Lumia'nın gidişiyle Microsoft, büyük ihtimalle Surface telefonlarını ortaya çıkarmaya hazırlanıyor. Surface telefonların gerçeğe dönüşeceği güne kadar Nokia 216'yı satın alma alternatifleriniz arasına alabilirsiniz; en azından telefonda kulaklık girişivar.

nokia 216 microsoft akıllı olmayan telefon nokianın yeni telefonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akademisyen Cinayetinde Şok Detay
Akademisyen Cinayetinde Şok Detay
Başkent'te Aynı Noktada İki Trafik Kazası
Başkent'te Aynı Noktada İki Trafik Kazası