Mustafa Koç, Aleyna Tilki, Oya Aydoğan, Barış Arduç,Tarık akan,Neslihan Atagül,Emre Mor,Koray Avcı,Türkiye'den insan manzaraları

Mustafa Koç, Aleyna Tilki, Oya Aydoğan, Barış Arduç,Tarık akan,Neslihan Atagül,Emre Mor,Koray Avcı,Türkiye'den insan manzaraları

Mustafa Koç, Aleyna Tilki, Oya Aydoğan, Barış Arduç,Tarık akan,Neslihan Atagül,Emre Mor,Koray Avcı,Türkiye'den insan manzaraları

                                       Türkiye’den İnsan Manzaraları.

                                         Bir yanda Mustafa Koç var.

mustafa koç ile ilgili görsel sonucu

 Mustafa Vehbi Koç 29 Ekim 1960 tarihinde Ankara’da doğmuş,  21 Ocak 2016 tarihinde İstanbul’da hayata gözlerini yuman bir Türk iş adamıdır. 2003-2016 yılları arasında Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmüştür.
Mustafa Koç 29 Ekim 1960 yılında Rahmi Koç ve Çiğdem Simavi çiftinin ilk çocukları olarak Ankara'da dünyaya geldi. 1971-1975 yillari arasinda Sankt Georg Avusturya Lisesi ve Ticaret Okulu'nun orta öğrenimini tamamlamıştır. Lise öğrenimini 1980'de İsviçre'deki Lyceum Alpinum Zuoz’da, yüksek öğrenimini ise 1984 yılında ABD'deki George Washington Üniversitesi'nde tamamlamıştır.
Çalışma hayatına 1984’te TOFAŞ’ta müşavir olarak başladı. Ram Dış Ticaret’te Satış Müdürlüğü ve Satış Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlendi. 1992’den itibaren Koç Holding’de Başkan Yardımcılığı, Başkan, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini yürüttü. 4 Nisan 2003'te Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı babası Rahmi Koç'tan devralmıştır.
Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yüksek İstişare Kurulu Onursal Başkanı olan Koç, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Üyesi olarak görev aldı. 2006 yılında Finlandiya İstanbul Fahri Konsolosu oldu.İstanbul Golf Kulübü'nün başkanlığını yaptı.Fenerbahçe Spor Kulübü kongre üyesi oldu.2004-2011 yıllarında Bİlderberg toplantılarına katılmıştır.

1992’de Caroline Giraud ile evlendi; çiftin bu evlilikten iki kız çocuğu oldu. Hobileri arasında Golf, binicilik, havacılık ve Scuba yer almıştır.
21 Ocak 2016 tarihinde sabah sporu sırasında geçirdiği kalp krizi sonucu ilk olarak Beykoz Devlet Hastanesine kaldırıldı. Acil serviste ilk müdahele yapıldıktan sonra Amerikan Hastanesi'ne sevk edildi ve burada yapılan tüm müdahelelere rağmen hayatını kaybetmiştir. 24 Ocak 2016'da Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camii'ndeki cenaze töreninin ardından, Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedilmiştir.
ürkiye'deki büyük İtalyan yatırımlarının önemli ortaklarından olan Koç'a, 2005 yılında İtalya ile Türkiye arasındaki kültürel ve ekonomik ilişkilerin gelişmesine olan katkıları nedeniyle İtalya Cumhuriyeti Liyakat Nişanı verildi. 2012'de İtalya'nın "Ekonomi Oscar"ı olarak bilinen Uluslararası Leonardo Ödülü'ne layık görüldü. Ayrıca, ekonomik ve sosyal kalkınma alanındaki çalışmaları nedeniyle World Monuments Fund ve Carnegie Vakfı ile BNP paribas gibi kuruluşlar tarafından ödüllendirilmiştir.   
                                                ***************

                                               Aleyna TİLKİ, 

aleyna tilki ile ilgili görsel sonucu
28 Mart 2000 tarihinde Konya’da doğmuştur.  Oflu bir anne ve Konyalı bir babanın çocuğu olarak Konya'da dünyaya gelmiştir. Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasına katılmasıyla tanınmıştır. Ağustos 2016'da Türk besteci ve aranjör Emrah Karaduman'ın "Cevapsız Çınlama" adlı single'ında vokal olarak yer almış, Single'ın YouTube'da yayınlanan klibi 2 ay içerisinde 250 milyon'un üzerinde izlenmiş, Şarkı, MusicTopTR Resmî Listesi'nda 2 numaraya kadar yükselmiştir.
Reşit olmadığı gerekçesiyle içkili mekânlarda sahne alması, Türkiye hükûmetinin tepkisini çekmiş, 19 Kasım 2016'daki bir konseri sırasında mekâna iki el yapımı ses bombası atılmıştır.
Genç şarkıcı Aleyna Tilki'nin Instagram'ı geçtiğimiz haftalarda yoğun şikayet sonucu kapatılmış, ama bu durum şarkıcının hesabını Instagram'a yaptığı başvuru sonucu almasıyla sonuçlanmıştı. Hesabını alan Tilki, tam kurtuldum derken bu sefer de sahte bir kimlik ile Instagram'a başvuran bir şahıs yüzünden hesabına erişimi kaybetti. (Rıdvan Turşak / İHA)
Sosyal medyada yer alan iddialara göre; Aleyna Tilki yaşadığı bu ikinci şoku da bir video çekip yanına kimliğini de koyarak ''Asıl Aleyna Tilki benim'' diyerek Instagram'ın destek ekibine yazarak aştı.

Aleyna Tilki 4 Nisan 2017 tarihinde şu şekilde haber oldu "Geçtiğimiz haftalarda “Dünya starı olacağım” şeklinde bir açıklama yapan şarkıcı, yine iddialı konuştu: “Nisan sonu gibi sürpriz bir parça geliyor. Ozan Çolakoğlu’yla çalıştım. Yaza damga vuracağım.”

Aleyna Tiki en son diğer bir genç sanatçının açıklaması ile gündeme geldi: 

Genç şarkıcı Aleyna Dalveren Şişli’de sahne aldı. Aleyna Dalveren’i izleyenler arasında adaşı Aleyna Tilki’nin babası Mehmet Tilki de vardı.
Dalveren sahne sonrası muhabirlere, 'Mehmet amcanın geleceğini bilmiyordum görünce şaşırdım' dedidiği ifade edilen  Dalveren, 'Aleyna Tilki neden gelmedi?' sorusuna ise, 'Aleyna şu an Ankara’da bir proje için zaten kendisi benim öz kardeşim sayılır açıklamasında bulundu.

Kendisinin de Aleyna Tilki gibi küçük yaşta sahne aldığını ve Aleyna Tilki’ye yapılan eleştirilerin çok acımasız ve yersiz olduğunu söyleyerek, 'Aleyna Tilki’nin her zaman yanımdayım' dedi.

Aleyna Tilki

          Aleyna Tilki 17 Nisan 2017 tarihinde de haber oldu. Şöyle:  

Söylediği şarkılar kadar iddialı cümleleriyle de gündemden hiç düşmeyen şarkıcı Aleyna Tilki, önceki akşam Aynur Aydın'la birlikte Arnavutköy'de bir mekanda yemekteydi. Ünlü oyuncu Belçim Bilgin'le karşılaşıp tanışan Tilki, "Belçim Hanım çok tatlı ve bir o kadar da güzel biri" dedi. 

HT Magazin'in haberine göre, Bilgin ise "Aleyna çok umut verici bir yetenek. Genç yaşlarda böyle güzel başarılar yakalayan gençlerimizi görmek beni çok umutlandırıyor" diye konuştu. 

Mekan çıkışında sohbet eden Tilki, geçtiğimiz günlerde yaptığı "Dünya starı olacağım" şeklindeki açıklama hatırlatıldığında "Ne olduğunu bilmiyorum ama bir şeye güvenip söyledim. İnşallah olur" dedi.

 

Aleyna Tilki'i ünlü yapan şarkısı

                           

********************

                                           Oya AYDOĞAN,

oya aydoğan ile ilgili görsel sonucu
Oya Aydoğan, 10 Şubat 1957 tarihinde Erzincan’da doğmuştur. 15 Mayıs 2016 tarihinde ise İstanbul’da hayata gözlerini yummuştur.  Türk sinema, dizi oyuncusu, şarkıcı ve televizyon sunucusudur.
Sekiz yaşına kadar ailesi ile birlikte İstanbul'un Beyoğlu semtinde yaşamış,Ortaokulu o dönemde Fransız Kız Ortaokulu olan Sainte-Pulchérie Fransız Lisesi'nde, lise eğitimini ise Saint Michel Fransız Lisesi'nde tamamladı.
Henüz ilkokul yıllarında iken oyunculuk hayali kuran Aydoğan, 1975 yılında Alev Gün adıyla bir güzellik yarışmasında birinci olmuş, fakat ailesinden gelen baskılar nedeniyle ödülü iade etmek zorunda kalmıştır. 1976’da Ses Dergisi'nin düzenlediği 8. Sinema Artisti Yarışması'nda birinci oldmuştur. Aynı yıl ilk başrolünü Deli Şahin filmi ile Cüneyt Arkın ile paylaşmıştır.1978 yılında Ertem Eğilmez yapımı Neşeli Günler adlı filmin oyuncu kadrosuna dahil edilmiştir. 12 Eylül Darbesi döneminde öne çıkan, içinde erotik unsurlar da barındıran arabesk kültürün etkisindeki filmlerde rol almıştır.1982'de Yedi Bela Hüsnü filminde Hüsniye karakterini canlandırmış ve Kemal Sunal ile başrolde yer almıştır. 1980'li yıllarda bir süre gazinolarda şarkıcılık yamış, 1986'da Emrah ile birlikte yer aldığı Merhamet filminin yapımcılığını üstlenmiştir.
2007-2010 tarihleri arasında FOX kanalında yayımlanan Bez Bebek adlı fantastik çocuk dizisi ile ekran karşısına geçmiştir.2011'de sunuculuğunu Emel Müftüoğlu ile üstlendiği "Şekerli Kahve" isimli televizyon programında yer almıştır. Ölümünden kısa bir süre önce Lerzan Mutlu ile birlikte Beyaz TV'de yayımlanan "Söylemezsem Olmaz" adlı magazin programında sunuculuk yapmıştır.
Aydoğan, 1976 ile 2016 yılları arasında toplam 51 sinema filmi ve 13 televizyon dizisi'nde rol aldı. Ferdi Tayfur, Serdar Gökhan, Kemal Sunal, Orhan Gencebay, Müslüm Gürses, Kadir İnanır, Cüneyt Arkın, Bulut Aras ve İbrahim Tatlıses gibi birçok sanatçı ile başrolü paylaştı.
2013 yılında Elâzığ'da düzenlenen Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali'nde "Onur Ödülü" tevcih edildi. Kedi Özledi filmindeki Meloş karakteri ile 2014 Sadri Alışık Ödülleri'nde komedi dalında "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" ödülünü kazandı 2015'de Magazinci.com'un düzenlediği, 15. Yıl İnternet Medyası Ödülleri'nde "Yaşam Boyu Meslek Onur Ödülü" 'ne Ferdi Tayfur ile birlikte layık görülmüştür.
1978 yılının Şubat ayında Suzan Avcı'nın aracılığıyla Haluk Ulusoy ile tanışmış, 1979 yılında Ulusoy ile gizlice evlenmiştir. Ailelerinin baskısı ve karşı çıkması nedeniyle dört ay sonra boşandı. Aydoğan ve Ulusoy daha sonra yaptıkları açıklamalarda bu evliliği "gençlik hatası" olarak ifade etmişlerdir.Gazinocu Tamer Taylan ile bir süre birlikte yaşamış,1988 yılında Latif Demirbağ ile evlenmiştir.. Bu evliliğinden Gurur adında bir oğlu olmuştur.1989 yılında Demirbağ ile evliliğini bitirmiştir.
2004 yılında bir gazeteye verdiği röportajda Alevi olduğunu açıklamıştır.[2011 yılında verdiği başka bir röportajda, iyi derecede Fransızca orta düzeyde İngilizce bildiğini ve çocukluk yıllarında idolünün Türkan Şoray olduğunu açıklamıştır. Oyuncu Fahriye Evcen'in oyunculuk kariyerine başlamasına vesile olduğunu ifade etmiştir.
8 Mayıs 2016'da aort damarı yırtılması sebebiyle hastaneye kaldırıldı. 12 saat süren ameliyat sonrası yoğun bakıma alındı. 15 Mayıs 2016'da tedavi gördüğü İstanbul'da 59 yaşında hayatını kaybetmiştir.16 Mayıs 2016'da, vasiyeti üzerine Ulus Mezarlığına defnedilmiştir

                                                  *************
                                                 TARIK AKAN,

tarık akan ile ilgili görsel sonucu
Tarık Tahsin Üregül ya da sahne adıyla Tarık Akan (13 Aralık 1949, İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 16 Eylül 2016 tarihinde İstanbul’da hayata gözlerini yummuştur. 
1970 yılında Ses dergisinin oyunculuk yarışmasına katılarak birinci olmuştur. 1971 yılında ilk sinema filmi Emine ile oyunculuk kariyeri başlamıştır. Bir anda Yeşilçam'ın en yakışıklı oyuncularından birisi haline gelmiştir. Daha sonra 1972 yılında Suçlu adlı filmde oynayan Akan, bu filmle 1973 yılında Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü almıştır. 1973 yılında Yeşilçam'ın en iyi duygusal filmlerinden birisi olarak bilinen Canım Kardeşim (1973) adlı filmde Halit Akçatepe ile başrol oynamıştır. 1974 yılında Ertem Eğilmez'in yönettiği Rıfat Ilgaz'ın aynı adlı eserinden uyarlanan Hababam Sınıfı (1975) adlı filmde Damat Ferit adlı karakteri canlandırmıştır, film 1975 yılında vizyona girmiş ve Türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi filmlerinden birisi olmuştur. Ardından Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı (1976) adlı, serinin ikinci filminde rol almıştır. Film Akan'ın oynadığı son Hababam Sınıfı ve serinin gelmiş geçmiş en çok hasılat yapan filmi olmuştur. Gülşen Bubikoğlu ile oynadığı her filmde büyük başarı elde eden Akan'ın, 1975 yılında yine Bubikoğlu ile birlikte oynadıkları Ah Nerede adlı romantik-komedi filmi büyük başarı elde eder.
1970'li yıllarda oynadığı filmlerle adından sıkça söz ettirmiştir. Boyu, giyinişi ve saç stili ile 70'li yıllara damgasını vurarak Yeşilçam'ın büyük jönleri arasına adını yazdırmıştır. Yeşilçam'ın "cici çocuğu" olarak bilinen Akan, 1977 yılında Zeki Ökten'in yönetmenliğini üstlendiği başrollerini Melike Demirağ ve Tuncel Kurtiz ile paylaştığı Sürü adlı filmde oynamıştır. 70'li yıllardaki tarzından uzaklaşmış, artık bıyıklı olarak film çekmeye başlamıştır. Sürü adlı film ile çok büyük başarı sağlamıştır. Ardından 1978 yılında Cüneyt Arkın ile beraber başrol oynadığı Maden adlı film ile artık her türlü filmde oynayabileceğini kanıtlamıştır. 1982 yılında Şerif Gören ve Yılmaz Güney'in yönettiği Altın Palmiye ödüllü Yol filmi ile çok büyük başarı elde etmiş ve dünyaya adını duyurmuştur. Film 1982 yılında Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye ödülünü alan tek film olmuştur ve Akan, En İyi Erkek Oyuncu kategorisinde aday olmuştur. 1990 yılında başrolünü oynadığı Karartma Geceleri adlı film Yeşilçam'ın klasikleri arasında yer almıştır. Tarık Akan, Altın Portakal Film Festivali adlı ödül yarışmasında yedi ödül alan tek erkek oyuncudur.

            
                                                *************
                                               EMRE MOR     

     

Emre Mor   24 Temmuz 1997 tarihinde doğmuştur.Danimarka'da yetişmiş Türk milli futbolcu. Bundesliga ekiplerinden Borussia Dortmund'da forma giymektedir.
Mor, futbola 4 yaşında Brønshøj Boldklub'te başladı ve daha sonra U-19 takımına kadar yükseldiği Lyngby BK'ya transfer oldu. 2014 yılında Fransa takımlarından AS Saint-Étienne tarafından denenen futbolcu, Ocak 2015'te FC Nordsjælland'a transfer oldu.
28 Kasım 2015'te Randers FC ile oynanan Danimarka Ligi maçında kadroya alınan futbolcu, 84. dakikada oyuna girerek ilk maçına çıkmış oldu. 28 Şubat 2015'te Viborg FF ile oynanan maçta kariyerinin ilk golünü attı. İlk sezonunda 13 maça çıkan futbolcu, sezonu 2 gol ve 2 asistle kapatırken, cezalı olduğu ve millî takıma çağrıldığı zamanlar dışında bütün ikinci yarı maçlarına çıktı.
Emre, Danimarka'nın genç millî takımlarıyla ile toplamda 22 maça çıkıp 3 de gol atmayı başardı. 2016 yılında Türkiye Millî Takım'ını tercih etti. Mart ayında Türkiye U-21 takımıyla ilk maçına çıktı. Mayıs 2016'da Fatih Terim tarafından Fransa'da düzenlenen EURO 2016 aday kadrosuna çağrıldı. 29 Mayıs 2015'te Karadağ ile oynanan hazırlık maçında ilk kez sahaya çıktı.2 gün sonra ise turnuvaya giden kadroda olacağı açıklandı.
12 Haziran 2016'da Hırvatistan ile oynanan maçta 69. dakikada Cenk Tosun'un yerine oyuna girerek ilk resmi maçına çıktı ve Türkiye'nin Avrupa şampiyonlarında forma giymiş en genç futbolcusu oldu. 21 Haziran 2016'da oynanan Çek Cumhuriyeti maçında ise ilk 11 başlayan futbolcu, ilk golün asistini yaptı.
Borussia Dortmund Teknik Direktörü Thomas Tuchel, milli futbolcu Emre Mor ile ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.
Düzenlediği basın toplantısında konuşan Thomas Tuchel, Emre Mor’un profesyonellik konusunda zaafların olduğunu itiraf etti. Tuchel, ''Danimarka’da henüz altı aylık profesyonellik deneyiminden sonra buraya geldi. Adaptasyon süreci henüz bitmedi. Büyük bir özveri ortaya koyuyor ama hala dalgalanmalar var'' diye konuştu.
Emre’nin büyük bir yetenek olduğunu ifade eden Tuchel, ''Bu konuda tartışmaya gerek yok, çok yetenekli ama profesyonel olmayı öğrenmeli. Zorlandığını biliyorum“ diye konuşurken sözlerini şu şekilde sürdürdü: Emre, forma beklemeye pek alışkın değil. Mikel Merino ile birlikte devre arasında bir kiralanma konusu vardı ama ben buna karşıydım.
Sezon başında 9,75 milyon Euro bonservis bedeli ile Nordsjaelland’tan Borussia Dortmund’a transfer olan Emre Mor, henüz 8 Bundesliga karşılaşmasında forma şansı yakaladı. Bir gol atan Emre, 3 tane de asiste imza attı.

Emre Mor son olarak şu şekilde haber oldu; 3 büyük takımın ısrarla kadrosuna katmak istediği Emre Mor için Antalyaspor'dan karşı atak geldi. Başkan Ali Şafak Öztürk'ün, genç yıldızla bizzat görüştüğü ortaya çıkarken, Türkiye'ye transferi halinde önceliğin Antalyaspor'da olacağı konusunda söz aldığı haberleri çıktı....Antalya merkezli yayın yapan Kanal V'nin haberine göre; Başkan Öztürk'ün, 24 Mart'ta Türkiye ile Finlandiya arasında oynanan karşılaşma nedeniyle Antalya'ya gelen genç yıldızla kendi otelinde bir araya geldiği ortaya çıkarken, transfer için önceliğin de Antalyaspor'un eline geçtiği vurgulandı..
            
                                         ****************
                                       BARIŞ ARDUÇ


Barış Arduç  9 Ekim 1987 tarihinde doğmuştur.
İsviçre'nin Scherzingen şehrinde doğup büyüyen daha sonra ailesiyle beraber Türkiye'ye kesin dönüş yapan Arduç, ilk ve orta öğrenimini burada tamamladı. Tiyatro sanatçısı Ayla Algan ile tanıştıktan sonra profesyonel oyunculuğa adım attı.
İlk olarak Küçük Hanımefendi (2011) , Dinle Sevgili (2011) , Pis Yedili (2011) gibi dizilerde rol aldıktan sonra Benim İçin Üzülme (2012), Bugünün Saraylısı (2013-14) ve Racon: Ailem İçin (2015) adlı dizilerde oynayarak adını iyice duyurdu.
Kendisine şimdiki popülerliğini kazandıran Kiralık Aşk (2015) adlı diziyle şöhretini iyice pekiştirdi. Oynadığı televizyon dizilerinin dışında sinema filmlerinde de yer alan oyuncu, aynı zamanda aktif olarak destek verdiği sosyal sorumluluk projeleriyle de adından sıkça söz ettirmektedir.
arış Arduç, 1987 yılında İsviçre'nin Scherzingen şehrinde emlakçılık yapan Gülay ve Erol Arduç çiftinin ortanca çocuğu olarak dünyaya geldi. Aslen Arnavut olan Barış Arduç, baba tarafından Ordu Fatsa'lı, anne tarafından Artvin'lidir.[2] Ağabeyi Onur Arduç ve kardeşi Mert Arduç ile beraber 3 kardeştir. 8 yaşında ailesiyle beraber yurtdışından Türkiye'ye kesin dönüş yapan Arduç, ilkokulu Sakarya ve Gölcük'te bitirdi. 17 Ağustos 1999'da Gölcük'te yaşanan deprem sebebiyle ailesi ile beraber Bolu'ya taşınmak zorunda kaldı.Ortaokulu ve lise 1. sınıfı Bolu'da okuduktan sonra, lise 2. sınıfta ailesiyle beraber İstanbul'a gelerek ortaöğrenimini burada tamamladı.
Liseden mezun olduktan sonra Kayseri Erciyes Üniversitesi Spor Akademisini kazandı fakat ilk yılında okula adapte olamayınca İstanbul'a geri döndü.Aktif olarak yüzme, dalgıçlık, futbol, basketbol, hentbol gibi spor dallarıyla uğraşmasının yanı sıra Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu'na bağlı olarak Şile 'de 8 yıl cankurtaranlık yaptı.Daha sonra tiyatro sanatçısı Ayla Algan ile tanışıp Ekol Drama'da oyunculuk eğitimi aldı. Ardından Sadri Alışık Tiyatrosu'nda teatral eğitimine katıldı ve profesyonel oyunculuğa adım attı.

011–14: Benim İçin Üzülme , Bugünün Saraylısı ve Sinema Filmleri 
Barış Arduç, ilk olarak 2011 yılında Küçük Hanımefendi, Dinle Sevgili, Pis Yedili gibi dizilerde yardımcı oyuncu olarak oynamıştır. Daha sonra 2012 yılında Artvin 'in Hopa ilçesinde çekilmeye başlanan genel yönetmenliğini ve hikâyesini Mahsun Kırmızıgül'ün yaptığı ve Atvekranlarında yayınlanan Benim İçin Üzülme adlı dizide Ahmet Avcıoğlu karakteriyle adından söz ettirdi. Dizide sadece ilk bölümde oynayan geri kalan bölümlerde flashback olarak yer alan Arduç'un, 17-18 yaşlarında spor tutkusu olan ve Trabzonspor'da futbol oynamak isteyen bir genci canlandırdığı rolü o kadar çok sevildi ki karakter dizide öldüğünde Trabzonspor tribünlerinde 10 metre pankart açıldı. 
Daha sonra 2013 yılında Refik Halid Karay'ın aynı adlı eserinden günümüze uyarlanan, yönetmenliğini Kudret Sabancı'nın yaptığı, Atv kanalında yayınlanan ve başrollerini Selçuk Yöntem, Serhat Teoman, Cansu Tosun gibi isimlerin paylaştığı Bugünün Saraylısıdizisine 5. bölümden itibaren dahil oldu. Dizide büyük bir holding ile şirketler grubunun tek varisi olan ve Cansu Tosun'un canlandırdığı Ayşen Kaya adlı genç bir kızın mal varlığını ve şirketlerini yöneten, iş adamı Selim Bayraktar karakterine 2 sezon boyunca hayat verdi. Bugünün Saraylısı dizisinin ilk sezonu 31 bölüm sürmüş, 2. sezonunda ise 5 bölüm yayınlandıktan sonra reytinglerindeki düşüş sebebiyle 36. bölümde final yapmıştır. 
Barış Arduç, ilk sinema filmi deneyimi olan ve yönetmenliğini Hakan Yonat 'ın yaptığı 2014 yapımı Sadece Sen adlı sinema filminin son sahnesinde Emin karakterini oynadı. 
14 Kasım 2014 tarihinde vizyona giren yapımcılığını BKM Film'in üstlendiği yönetmenliğini Hakan Algül 'ün yaptığı, Deliha adlı sinema filminde Gupse Özay, Cihan Ercan, Zeynep Çamcı gibi isimlerle birlikte kamera karşısına geçen Arduç, filmde Zeliha karakterinin peşinden koştuğu yakışıklı fotoğrafçı Şirinceli Cemil karakterini canlandırdı. 
2015–günümüz: Racon: Ailem İçin , Kiralık Aşk ve Reklam Filmi
Barış Arduç, ilk başrol deneyimi olan ve 2015 Mart ayında Atv'de ekrana gelen Racon: Ailem İçin adlı dizide Mehmet Aslantuğ, Hande Doğandemir, Tomris İncer gibi isimlerle birlikte oynadı ve dizide Mehmet Aslantuğ'un canlandırdığı Kenan Korhan adlı bir mafya babasının, evlatlığı ve sağ kolu olan Tekin Atan karakterini canlandırdı. Ancak dizi reytinglerde başarılı olamadığı için 4 bölüm sonra yayından kaldırıldı. 
Arduç, 2015'in Haziran ayında Star TV ekranlarında yayınlanmaya başlayan ve ona bugünkü popülerliğini kazandıran, yönetmenliğini Metin Balekoğlu, Barış Yöş ve Şenol Sönmez 'in yaptığı senaryosunu Meriç Acemi 'nin kaleme aldığı Kiralık Aşk adlı dizide Elçin Sangu, Salih Bademci, Nergis Kumbasar, Levent Ülgen gibi isimlerle birlikte oynadı. Dizide yakışıklılığıyla ün salmış aynı zamanda genç yaşında başarılı bir ayakkabı tasarımcısı ve iş adamı olmuş Ömer İplikçi karakterini canlandıran Arduç, oynadığı karakterle Türkiye ve Orta Doğu'da büyük bir hayran kitlesi elde ederken birçok ödülünde sahibi oldu. Yaz aylarından beri yayınlanmaya devam eden Kiralık Aşk dizisi kısa sürede ekranların en sevilen işlerinden biri haline gelirken reytinglerde ve sosyal medyada yakaladığı hatırı sayılır izlenme & konuşulma oranları ile büyük bir başarı elde etti. Öyle ki dizinin bölüm fragmanları bile Youtube'da yayınlandığı anda milyonları aşan izlenme sayısına ulaştı. 
Barış Arduç 2015 yılında Derimod firmasının reklam yüzü oldu. Alametifarika tarafından hazırlanan, prodüksiyonu Böcek Yapım’a ait olan ve Barış Arduç’un 6 farklı sevgilisi olan bir kazanovayı canlandırdığı reklam filminin yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak yaptı. "Ayağımda Derimod" sloganı ile yola çıkılan kampanyanın fotoğraf çekimi Nihat Odabaşı tarafından gerçekleştirildi. Reklam kampanyası, 21 Ekim 2015 tarihinden itibaren televizyon, billboard, internet siteleri ve dergilerde yerini aldı. 
 Barış Arduç’un ‘Kiralık Aşk’ dizisinden sonra yıldızı parladı. Oyuncu, dizinin bitmesinin ardından yeni bir proje için teklif aldı. Arduç’un yeni projeden alacağı aylık kazancın 320 bin lira olduğunu duyanların dudakları uçukladı. Arduç, dizinin bitmesinin ardından Star Tv’de yeni başlayacak olan bir dizi için teklif aldı. Bölüm başına 80 bin TL kazanacak olan Arduç’un aylık kazancı tamı tamına 320 bin TL olacak. Barış Arduç, ‘Kiralık Aşk’ dizisinden bölüm başına 60 bin TL kazanarak aylık 240 bin TL alıyordu.

Barış Arduç 2 Nisan 2017 tarihinde şu şekilde haber oldu "Ünlü oyuncular Barış Arduç-Gupse Özay ve Buğra Gürsoy-Nilüfer Gürbüz çiftleri, önceki akşam Zorlu Center’da buluştu. Çiftler, buluşması sonrası alışveriş merkezinden Barış Arduç'un aracıyla ayrıldı. Geceye damga vuran olay ise Barış Arduç’un açıklaması oldu. Yakışıklı oyuncu, bir süre önce “Barış’la ömürlük sözleşme yaptık” açıklaması yapan sevgilisi Gupse Özay’ın aksine “Beraber mutluyuz. İlişkiye bir süre biçmenin anlamı yok” dedi.

Barış Arduç ve Gupse Özay en son şu şekilde haber oldular: Sempatik oyuncu Gupse Özay ile Barış Arduç sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımla kedileri 'Levazım'ın kaybolduğunu duyurarak takipçilerinden yardım istediler.
Ünlü çift sosyal medya hesapları üzerinden kedilerinin fotoğrafını paylaşarak görenlerin kendilerine ulaşmalarını istediler.
Instagram’dan yaptıkları paylaşıma “Kedimiz, Levazım (Zorlu Center yakını) bölgesinde kayboldu; görenler haber verirse çok seviniriz. Tasmasında ismi ve irtibat tel numarası yazıyor.” notunu ekleyerek kedilerinin fotoğrafını paylaştılar.

 

 


            
                                   **************
                                   KORAY AVCI

koray avcı ile ilgili görsel sonucu

Ankara'da doğup büyüyen Koray Avcı, aslen Erzincan ilinin Tercan ilçesindendir. Çocukluğundan beri resim ve müziğe karşı ilgisi vardır.
Söz yazarı, bestekâr, müzisyen ve şarkı yorumcusu Koray Avcı, 1 Ocak 1984’te Ankara’da doğdu. Ankara'da doğup büyüyen sanatçı, aslen Erzincan ilinin Tercan ilçesindendir. Çocukluğundan beri resim ve müziğe karşı ilgisi olan Koray Avcı, Muğla Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik bölümünden mezun oldu. Müzik kariyerine ise bazı performans mekanlarında zaman zaman şarkı söyleyerek başladı. Acun Ilıcalı'nın hazırlayıp, sunduğu Yetenek Sizsiniz Türkiye programında taklit yeteneğini de konuşturan Koray Avcı’nın hayatı 2012 yılı içerisinde metroda söylediği şarkının bir genç tarafından kaydedilip paylaşılması ve bu videonun çok ilgi görmesiyle değişti. Videosu sosyal medyada ilgi odağı oldu ve paylaştığı videolar ciddi izleme sayılarına ulaştı. Günden güne artan talep doğrultusunda gerek yurt içinde gerekse yurt dışında konserler verdi Güçlü ve samimi yorumu ile geniş bir dinleyici kitlesine ulaştı.
Dokuz Sekiz Müzik'in sahibi olan Ahmet Çelenk'le albüm yapmaya karar verdi. 28 Ağustos 2015'de "Aşk İle" isimli ilk solo albümünü yayınladı. Albümde Neşet Ertaş, Mazlum Çimen, Saki Çimen, Soner Akalın, Zeliha Sıkık, Feyzullah Eti gibi önemli isimlerin eserlerinin yanı sıra söz ve müziği kendisine ve gitaristi Köksal Fındık'a ait olan 4 yeni şarkıya da yer verdi.
"Aşk İle" albümü çıktığı günden sonra uzun süre satış listelerinin ilk sıralarında yer aldı. Albümün çıkış şarkısı Sen'e Hasan Kuyucu yönetmenliğinde çekilen video klibin izlenme rekorları kırdı. Ülke mozaiği ve dinamiğine uygun her yöreye ait şarkı ve türkülere kendi yorumunu katarak seslendiren Koray Avcı, kendi besteleri, şiirleri ve seyirci ile sohbet tadında ilerleyen zaman zaman interaktif bir hal alan sahne performansı ile kendine özgü bir tarz yarattı.  24 Haziran 2016 tarihinde Dokuz Sekiz Müzik etiketiyle Sonra Dersin Ki adlı ikinci albümünü piyasaya sürdü.
 
                            ***************
                         NESLİHAN ATAGÜL


Annesi Beyaz Rus, babası Çerkes kökenlidir. 2005 yılında Erberk Ajansa kayıt yaptırdıktan 2 ay sonra bir reklam filminde oynamıştır. Yeditepe Üniversitesi Tiyatro bölümünde okumaktadır.
Neslihan Atagül, oyunculuk hayatına ilk kez 2006'da Yaprak Dökümü dizisinde Deniz karakteriyle adım atmıştır. Yine 2006 yılında İlk Aşk filminde oynadı ve bu film ile Altın Koza Film Festivali'nde "Umut Veren Genç Kadın Oyuncu" ödülüne layık görüldü. 18 Kasım 2011 tarihinde atv’de yayına başlayın, Mahsun Kırmızıgül’ün senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı ilk dizi çalışması olan Hayat devam ediyor adı dizide Neslihan Atagül, Fikret Kuşkan, Menderes Samancılar gibi ustalarla oynamıştır. 2012 yılında otobüslerin uğradığı bir mola yerinde çalışan iki gencin öyküsünü anlatan filmde Zehra rolüne hayat verdi. Araf filminde Neslihan Atagül performansıyla izleyenlerin beğenisini kazandı. Neslihan Atagül 2013 yılında Peyami Safa'nın aynı adlı romanından uyarlanan ve yönetmenliğini Sadullah Çelen’in yaptığı, başrolerini Kadir Doğulu ile Paylaştığı Fatih Harbiye adlı televizyon dizisinde oynadı.
2015 yılında senaryosunu Levent Kazak'in yazdığı, yönetmenliğini Abdullah Oğuz'un yaptığı Senden Bana Kalan adlı sinema filminde Ekin Koç ile başrolü paylaşırken Zeynep Kanakonde ve Wilma Elles gibi oyuncular da eşlik etmiştir. Ekim 2015 ayında Star TV'de gösterilmeye başlayan, yönetmenliğini Hilal Saral'ın yaptigi başrollerinde Burak Özçivit ve Atagül'ün oynadığı Kara Sevda adlı dizide Zerrin Tekindor ve Kaan Urgancıoğlu da oynamistir. 2016 yılında Pantene markasının reklam yüzü oldu. Aynı yılın eylül ayında yine aynı markanın bir reklam filminde daha yer aldı. Aksiyon sahnelerinin yer aldığı reklam filmi Madrid'te çekildi.
25 Kasım 2015 tarihinde, 3 yıla yakındır beraber olduğu Kadir Doğulu ile nişanlanmış daha sonra da evlenmiştir.

Neslihan Atagül en son iki haberle gündeme geldi. Şöyle;

Ünlü oyuncu Neslihan Atagül reklam yıldızı oldu. Daha önce de bir şampuan markasının reklamında rol alan Atagül’ün işleri açıldı.Geçtiğimiz yıl kendisi gibi oyuncu olan Kadir Doğulu ile evlenen oyuncu, bu kez de bir spor giyim markasının reklam yüzü oldu.Şampuan reklamından 1 milyon TL’yi cebine koyan Atagül’ün son projesinden de 1.2 milyon TL kazandığı konuşuluyor. Neslihan ATAGÜL ile ikinci haber : Neslihan Atagül,  eşi Kadir Doğulu’nun fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı. Altına da İngilizce “Kahraman! Seni seviyorum” notunu düştü. Kadir Doğulu, eşinin bu sözlerine "I love you 2 baby" (Ben de seni seviyorum bebek) karşılığını verdi. 

Otomatik Türkçe çeviri özelliğini kullanan hayranları ise bu cümleyi hatalı bir tercümeyle “Seni seviyorum 2 bebek” diye gördü. "2 bebek" ifadesi “Neslihan hamile... Bebek geliyor” şeklinde yorumlara neden olduğu ifade edildi.

Basında 27 Nisan da şu haber yer aldı:Kara Sevda, dizisinde Burak Özçivit ile başrolü paylaşan Neslihan Atagül, eşi Kadir Doğulu’ya olan sevgisini ilginç bir yolla gösterdi.

kadir-dogulu-sli-1

2016 yılının temmuz ayında evlenen çift her fırsatta birbirlerine duydukları aşkı dile getiriyor. Atagül bu durumu biraz ileriye taşıyıp sevgisini sıradışı ve cesur bir yolla bir kez daha dosta düşmana gösterdi. Dudağının içine eşi Kadir Doğulu’nun isminin baş harfini dövme yaptıran ve bu görüntüyü Instagram’dan paylaşan Atagül, fotoğrafın altına da şu notu düştü: “Gözlerimin zaten seni sevdiğini biliyordum”

5.4.2017 aleyna tilki kimdir koray avcı kimdir tarık akan kimdir oya aydoğan kimdir mustafa koç kimdir emre mor kimdir barış arduç kimdir neslihan atagül kimdir koray avcı tarık akan neslihan atagül emre mor mustafa koç oya a
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başarı
Başarı "cesaret" ile başlar!
Bir İnsanın Ne Kadar Toprağa İhtiyacı Olabilir?
Bir İnsanın Ne Kadar Toprağa İhtiyacı Olabilir?