Netflix Türkiye'nin İkinci Türk Dizisi Atiye Ne Zaman Başlayacak?

Başrolünde Beren Saat ve Mehmet Günsur'un olduğu Atiye dizisinin çekimlerine başladı.

Netflix Türkiye'nin İkinci Türk Dizisi Atiye Ne Zaman Başlayacak?

Dünyanın en popüler çevrimiçi yayın platformu olan Netflix’in, Hakan: Muhafız’ın ardından Türkiye’de çekeceği ikinci Netflix Original yapımı olan ve Beren Saat’in başrolde olduğu Atiye’nin oyuncularından ilk fotoğraf geldi. İlk karesi sosyal medyaya düşen dizinin oyuncu kadrosunda Beren Saat'in yanı sıra Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova ve Tim Seyfi de rol alacak. 

Çekimlerine İstanbul’da başlanan ve başta Göbeklitepe olmak üzere Güneydoğu Anadolu’nun çeşitli şehirlerinde çekimlerine devam edilecek olan Atiye dizisinin 2019 yılında gösterime girmesi planlanıyor. 

Genç ve güzel ressam Atiye’nin sürükleyici ve mistik hikayesini konu alan ve 8 bölümden oluşacak olan dizi, Şengül Boybaş tarafından kaleme alınan “Dünyanın Uyanışı” adlı kitaptan uyarlandı. Atiye, ailesi ve sevgilisi Ozan ile İstanbul'da sade ve mutlu bir hayat sürmektedir, ta ki dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe'de yapılan bir keşifle hayatı değişene kadar. Bölgedeki kazı çalışmalarını yürüten arkeolog Erhan, Atiye ile Göbeklitepe arasındaki mistik ilişkiyi gözler önüne seren bir sembol keşfeder. Atiye ona bambaşka bir kapı açan bu gizemli olayın peşine düşerek antik tapınakta geçmişini aramaya karar verir. Bu gizem perdesi aralandıkça Atiye'nin karşısına çıkan olaylar ona geçmişle geleceği, gerçek ile ruhani arasındaki her şeyi sorgulatacaktır.

 

atiye beren saat mehmet günsur netflix netflix türkiye ne zaman başlıyor başlama tarihi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Avrupa Konseyi’nden Osman Kavala Kararı
Avrupa Konseyi’nden Osman Kavala Kararı
Benzin ve Motorin Fiyatlarına Zam
Benzin ve Motorin Fiyatlarına Zam