Ön Rapor Ortaya Çıktı. Beril Gebeş'in Cenazesi Bulundu mu?

Başaran Holding'e ait uçağın İran'da düşmesiyle ilgili hazırlanan ön raporda kokpit ekibinin son konuşmalarına ve kokpitte yaşananlara ulaşıldı.

Ön Rapor Ortaya Çıktı. Beril Gebeş'in Cenazesi Bulundu mu?

İşadamı Hüseyin Başaran’ın kızı Mina Başaran’ın da aralarında bulunduğu 11 genç kadının hayatını kaybettiği İran'daki özel jet kazasının üzerinden 7 ay geçti. Kazaya ilişkin ön raporda kokpit ekibinin konuşmalarına ulaşıldı. Kaptan pilot Beril Gebeş panikleyen yolcuları sakinleştirmeye çalışıyor. Uçağın hızla irtifa kaybederek düşmesi de kayıtlara geçti. Ön raporda, uçağın havada parçalanmadığı da ortaya çıktı. 

Öte yandan üzerinde 7 ay geçmesine rağmen pilot Beril Gebeş'in cenazesine ulaşılamadı. 

Hüseyin başaran kaza ile ilgili yaptığı toplantıda, pilot Beril Gebeş'in cenazesine halen ulaşılamamasıyla ilgili olarak, 
"İran sivil havacılığı ve İran devleti elinden geldiğince günlerce, aylarca Beril kaptanı aradı. Fakat bulamadılar. Tabi bilemiyoruz. ama yanındaki ikinci kaptanın vücudu ortada bir şekilde, parçalanmadan duruyordu. Benim düşüncem, belki oradaki vahşi bir hayvan aldı; gece çekti, götürdü. Ama şunu söyleyebilirim, Beril kaptan uçağın içindeydi. Herkes, 'Beril yoktu' diye söylüyor. En son Beril kaptan ile Dubai'den ben konuştum; 'Hava çok güzel, kalkıyoruz. Kızlar çok mutlu. 08.30'da görüşürüz' dedi. Ondan bir saat sonra da uçağın radardan kaybolduğu haberini aldık." açıklamasını yapmıştı.

beril gebeş iran başaran holding beril gebeş bulundu mu jet kazası son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AÖF Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
AÖF Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
Eski ÖSYM Başkanı Ali Demir Hakkında Karar Çıktı
Eski ÖSYM Başkanı Ali Demir Hakkında Karar Çıktı