POMEM yapılan sınav sonuçlarını açıkladı.

POMEM yapılan sınav sonuçlarını açıkladı. Sonuçları öğrenmek için bağlantı üzerinde TC kimlik nosu ve doğum tarihi ile sonuçlar öğrenibilebilecek!

POMEM yapılan sınav sonuçlarını açıkladı.

 

POMEM yapılan sınav sonuçlarını açıkladı.

 Özel Harekat Polisi olmak isteyen adaylar sınav sonuçları için adeta hücum etti.

. POMEM sınav sonuçları Polis Akademisi’nin sitesi olan pa.edu.tr üzerinden açıklandı

. POMEM sınav sonuçları içinTC kimlik no, doğum tarihi ve o an ekranda bildirilen kon girilecek.

POMEM SINAV SONUÇLARI (TIKLA SORGULA)

 

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), toplam 285.000 kişi tarafından başvuru yapılan  19’uncu Dönem POMEM Özel Harekat Sınavını internet üzerinden ilan etti.

Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde (POMEM) özel harekat polisi olarak yetiştirilmek üzere 10 bin erkek öğrenci adayı için yapılan sınav sonuçlarını internet üzerinden ilan etti.
Sınavlarda başarı sıralaması, yüksek puandan düşük puana şeklinde yapıldı

ADAYLARDAN 10 BİN KİŞİ ASIL ADAY OLARAK AÇIKLANDI

POMEM’lerde eğitime alınacak adaylardan 10 bin asıl aday böylece açıklanmış oldu. EGM, kazanan asıl adaylardan süresinde başvuruda bulunmayan, intibak eğitimi sırasında kendi isteğiyle eğitim merkezinden ayrılan veya ilgili mevzuat gereği POMEM öğrencisi olamayacakları sağlık kurulu raporu ile tespit edilen adayların yerine puan sırasına göre yedekleri çağıracak. Adaylar, sınav sonuçlarını Polis Akademisi Başkanlığı’nın ‘http://www.pa.edu.tr/’ internet sitesinden T.C. kimlik numarası ve e-devlet şifrelerini girerek öğrenebilecek.

EN GEÇ 1 HAZİRAN TARİHİNDE!

EGM’nin açıklamasının Polis Akademisi Başkanlığı POMEM Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliği hükümleri uyarınca tebliğ niteliğinde olup, sınav sonuçları hakkında ayrıca açıklama ve adayların kendilerine yazılı tebligat yapılmayacağı belirtildi. Asıl olarak başarılı olan adayların en geç 1 Haziran günü saat 17:00’ye kadar planlandıkları POMEM’lerde hazır bulunacakları da bildirildi.

pomem özel hareket sınav sınav sonuçları polis akademisi 19.dönem pomem özel hareket sınavı sonuçları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ece Sevim Öztürk Gözaltına Alındı
Ece Sevim Öztürk Gözaltına Alındı
Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak?
Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak?