Reza Zarrab Davasında Flaş Gelişme

ABD’de yargılanan Reza Zarrab davası Mehmet Hakan Atilla davası olarak değişti.

Reza Zarrab Davasında Flaş Gelişme

New York’ta görülen davada hâkim Richard Berman, Reza Zarrab’ın davada yer almayacağını resmen açıkladı. Berman Mehmet Hakan Atilla'nın davadaki tek sanık olacağını açıkladı. Böylece Reza Zarrab’ın savcılıkla işbirliği ve anlaşma yaptığı kesinleşti.

Atilla'nın avukatları ise son dakikada getirilen binlerce sayfalık delillerle adil yargılama hakkının engellendiğini öne sürerek mahkemenin savunmaya hazırlık amacıyla iki hafta ertelenmesini talep etti. Savcılık ise bu talebe itiraz etti. Mahkeme, erteleme konusundaki kararını bugün taraflarla görüştükten sonra açıklayacak.

Berman, jüri adaylarına savcılarla veya savunma avukatlarıyla kişisel veya iş ilişkileri olup olmadığını da sordu. Daha sonra duruşmalarda ismi geçebilecek isimlerden oluşan 9 sayfalık bir listeyi jüri adaylarına dağıtan yargıç, içlerinden herhangi birini tanıyıp tanımadıklarını sordu. Listede 175 kişi ve 119 firma ismi yer alırken, sanık ve avukat isimlerinin yanı sıra Fetullah Gülen, Egemen Bağış, Bilal Erdoğan, Ali Babacan, Muammer Güler, Barış Güler, Ebru Gündeş, Mehmet Şimşek ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da isimleri yer aldı.

Listede 17 Aralık soruşturmasını yürüten savcılar ve eski polislerin isimleri de vardı. Davayla ilişkilendirilen ABD bankalarının da yer aldığı listede Türkiye’den Halkbank’ın yanı sıra Ziraat ve Aktif Bank da yer aldı.  (Hürriyet)

halkbank dava reza zarrab rıza sarraf son dakika 28 kasım ebru gündeş egemen bağış
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akademisyen Cinayetinde Şok Detay
Akademisyen Cinayetinde Şok Detay
Başkent'te Aynı Noktada İki Trafik Kazası
Başkent'te Aynı Noktada İki Trafik Kazası