Saadet Partisi Genel Merkez Tahliye Ediliyor

Ankara'da kirası ödenmediği için mahkemenin tahliye kararı verdiği Saadet Partisi (SP) Genel Merkezi'nde tahliye işlemi başlatıldı

Saadet Partisi Genel Merkez Tahliye Ediliyor

Necmettin Erbakan’ın oğlu Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, babasının eski lideri olduğu Saadet Partisi’ne, Genel Merkez binasının kirasının ödenmemesi nedeniyle haciz işlemi başlatmıştı.

Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 15'inci Hukuk Dairesi'nce verilen tahliye kararı, geçen Kasım ayında Yargıtay tarafından onandı.

Yargıtay kararı ardından bugün Çankaya ilçesi Ziyabey Caddesi'nde bulunan 3 katlı genel merkez binasında tahliye işlemi başlatıldı. Sabah icra memurları, polis eşliğinde SP Genel Merkezi'nde tahliyeyi başlattı.

Saadet Partisi'nin avukatı Fatih Beyazıt, Ankara Balgat'taki genel merkez binası önünde konuyla ilgili açıklama yaptı. Beyazıt: "Bu kira ödenmemesiyle alakalı bir uyuşmazlık. Yani biz burada mülkiyet sahibi olduğumuzu iddia ediyoruz, onlarsa hayır kiracısınız diyorlar. Anlaşmazlık buradan kaynaklı ve bizim hukuki sürecimiz devam ediyor. Ancak binanın tapusuyla alakalı açmış olduğumuz davada lehimize bir tedbir kararı verilmişti. Kendilerine hukuki süreç sonuçlanana kadar yeni bir kira kontratı önerdik. Fakat bu süreçte başka bir binadaki yeni bir kira kontratını bugün imzaladık ve bunu karşı tarafa ilettik, Pazar gününe kadar müsaade edin dedik ama hayır bugün olmasını istiyoruz dediler. Bugün geleceklerinden habersizdik. Kendilerinden pazar gününe kadar bize müsaade etmelerini istedik ama kabul etmediler. Şık olmayan bir durumla karşı karşıyayız ve iyi niyetin olduğundan da söz edemeyiz. Asıl olarak 400 bin lira ve 100 bin tl de faiz ödedik. Buna rağmen bir tahliye işlemi gerçekleştiriliyor. Bu anlamda alacakları yok. Asıl alacak avukatlık ücretleri, icra masrafları ve maalesef ki 100 bin lira civarında faiz ödemesi Fatih Erbakan ile Mehmet Altınöz'ün şirketine yapıldı. Ama buna rağmen bugün tahliye isteniyor. Biz, hafta sonu kendimiz buradan çıkmayı söylemişken bu yapılıyor. İçeride herhangi bir eşyamıza haciz söz konusu değil. Çünkü parasal anlamda bir alacak söz konusu. Bu bir tahliye sadece." diye konuştu.

saadet partisi fatih erbakan 11 nisan son dakika tahliye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mahkemelerin Bağımsızlığı ve Tarafsızlığı
Mahkemelerin Bağımsızlığı ve Tarafsızlığı
Mutlu ve Müreffef Toplum ve Erdemli Siyaset Mümkün Müdür?
Mutlu ve Müreffef Toplum ve Erdemli Siyaset Mümkün Müdür?