Sıcak İçecekler Kanser Habercisi

Dünya Sağlık Örgütü, sıcaklığı 65 santigrat derecenin üzerinde olan içeceklerin kansere yakalanma ihtimalini artırdığını açıkladı.

Sıcak İçecekler Kanser Habercisi

Toplum sağlığına yönelik uluslararası çalışmalar yapmasıyla bilinen Birleşmiş Milletler bünyesinde faaliyet gösteren 7 Nisan 1948 yılından kurulan Dünya Sağlık Örgütü (WHO) kurumlarından birisi olan Kanser Kurumu, kahvenin kansere sebep olabileceği yönünde uyarıların gerçeği yansıtmadığını belirterek, kansere neden olma ihtimali bulunan içeceklere ilişkin bir rapor hazırladı.

Yapılan açıklamada ‘Çok Sıcak’ olarak nitelendirilen içeceklerin kanserojen madde içerdiği doğrultusunda bilgiler yer aldı. 65 Derece ya da üzerinde ki sıcaklıklarda olan su, kahve, çay ve diğer içeceklerin kansere yakalanma riskini artırdığını bildiren Dünya Sağlık Örgütü, dünya genelinde ki tüm insanları ilgilendiren açıklamanın tüm ülkelerin resmi sağlık kurumlarına gönderildiğini bildirdi.

Kanserojen madde içeren içeceklerin tam listesini ve tüm riskleri belirten açıklamanın örgütün resmi web sitesi üzerinden yayımlanan raporda yer aldığı belirtilirken, yapılan araştırmalar doğrultusunda elde edilen yeni sonuçların ülkelerle paylaşılmaya devam edeceği bildirildi. Araştırma sonuçlarının uzun bir süredir devam eden deneyler neticesinde açıklandığını belirten örgüt yetkilileri özellikle yaz aylarında sıcaklığı 65 santigrat derecenin üzerine çıkan içeceklerden uzak durulmasının sağlıklı olduğunu vurguladı.

dünya sağlık örgütü world health organization kanserojen içecekler kanser riski çay kanser yapıyor mu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akademisyen Cinayetinde Şok Detay
Akademisyen Cinayetinde Şok Detay
Başkent'te Aynı Noktada İki Trafik Kazası
Başkent'te Aynı Noktada İki Trafik Kazası