Sözleşmeli Öğretmen Mülakat Sonuçları Açıklandı

Sözleşmeli Öğretmen Mülakat Sonuçları Açıklandı

Sözleşmeli Öğretmen Mülakat Sonuçları Açıklandı

Sözleşmeli Öğretmen Mülakat Sonuçları Açıklandı

Milli eğitim Bakanlığı tarafından ilan edilen 20 bin kadro için yapılan sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları "www.meb.gov.tr" sitesi vasıtası ile duyuruldu.

13 Mayıs 2017 tarihinde sona eren mülakatların sonuçları için bekleyiş bugün itibarı ile bitti. Sözlüye katılan adaylardan 60 ve bu puanın üzerinde puan alan adayların tercih yapma imkanı bulunuyor. Sözleşmeli öğretmen ataması için mülakat sonuçlarını aşağıdaki linklerden öğrenmek mümkün...

MEBBİS SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK SÖZLÜ MÜLAKAT SONUÇLARI - TIKLA SORGULA

İKGM SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK SÖZLÜ MÜLAKAT SONUÇLARI - TIKLA SORGULA

2017 yılı MEB 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması mülakatta  başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda yapılacaktır. Adayların puanlarının eşitliği hâlinde KPSS puan üstünlüğü dikkate alınacak, eşitliğin devamı hâlinde atanacak aday bilgisayar kurası ile belirlenecektir.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER TERCİHLERİNİ NASIL YAPACAK?

Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 20 (yirmi) eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih edebilecektir. Tercihler, aynı il ve/veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecektir. Tercihler herhangi bir il veya ilçe millî eğitim müdürlüğüne onaylatılacaktır. Adaylar il veya ilçe millî eğitim müdürlüğünce başvuruları onaylanmadıkça tercih değişikliği yapabilecektir.
Adaylar tercih dışı seçenek olarak; “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum.” “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum.” seçeneklerinden birini mutlaka işaretleyecektir.

öğretmen öğretmen atamaları sözleşmeli öğretmen sözleşmeli öğretmen atamaları 2017 öğretmen atamaları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ece Sevim Öztürk Gözaltına Alındı
Ece Sevim Öztürk Gözaltına Alındı
Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak?
Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak?