Şule Çet Davası 15 Mayıs'a Ertelendi

Üniversite öğrencisi Şule Çet'in ölümüyle ilgili "cinayet", "nitelikli cinsel saldırı" ve "hürriyeti tahdit" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 39'ar yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand'ın yargılanmasına devam ediliyor.

Şule Çet Davası 15 Mayıs'a Ertelendi

Ankara'da bir plazanın 20’nci katında cinsel saldırıya maruz kaldıktan sonra atıldığı öne sürülen Şule Çet’in ölümüyle ilgili davanın görülmesine başlandı.

31. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya sanıklar, müştekiler maktul Çet'in babası İsmail Çet, ağabeyi Ercan Bıçak ile sanık ve müşteki avukatları katıldı. Duruşmada AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Mücahit Arınç, CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Ankara Milletvekili Gamze Taşçıer, Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin ile Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, çeşitli barolar ve kadın örgütlerinin avukatları da hazır bulunarak davaya müdahillik talebinde bulundu.

Duruşmada savunma için ilk söz sanık Çağatay Aksu’ya verildi. Sanık Aksu, “Böyle bir suçlama için karşınızda olmaktan dolayı özür diliyorum. Suçlamaları kabul etmiyorum. Cinsel saldırı, cinayet asla söz konusu değil. Şule’ye dokunmadık bile...” dedi.

Mahkeme heyeti ara karar için duruşmaya ara verdi.  Öte yandan Twitter üzerinden Şule Çet davasına katılım oldukça fazla. Sanık avukatları, mahkemenin sosyal medya baskısından etkileneceğini belirterek bu durumdan rahatsızlıklarını dile getirdiler. 

Mahkeme sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verdi. Şule Çet'in ölümüne ilişkin ayrıntılı rapor alınmasını kararlaştıran mahkeme duruşmayı 15 Mayıs tarihine erteledi. 

şule çet 6 şubat son dakika berk akand karar çağatay aksu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başarı
Başarı "cesaret" ile başlar!
Bir İnsanın Ne Kadar Toprağa İhtiyacı Olabilir?
Bir İnsanın Ne Kadar Toprağa İhtiyacı Olabilir?