Şule Çet Davası 16 Ekim'e Ertelendi

Üniversite öğrencisi Şule Çet'in ölümüyle ilgili "cinayet", "nitelikli cinsel saldırı" ve "hürriyeti tahdit" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 39'ar yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand'ın yargılanmasına devam ediliyor.

Şule Çet Davası 16 Ekim'e Ertelendi

Ankara'da bugün yoğun bir hareketlilik söz konusu. Ankara Kadın Platformu ve birçok ilden gelen kadın örgütleri, 3. duruşma öncesi adliye önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada, Şule Çet'i öldüren katiller hak ettikleri cezayı alana, gerçek adalet sağlanana kadar davanın takipçi olacaklarını dile getirdiler

Duruşma salonuna sığmayanlar dışarıda yoğunluk oluşturuyor. Duruşmayı kadın örgütlerinin yanı sıra yabancı basın, gazeteciler, milletvekilleri, baro başkanları ve avukatlar takip ediyor. Sanıkllar Çağatay Aksu ve Berk Akand, yoğun güvenlik önlemleri altında duruşma salonununa getirildiler. 

Bilirkişi olarak dinlenilen Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Hakan Kar: "Yapılan incelemeye göre, yüksekten düşmelerde boyunda hyoid kemik kırığı olasılığı %5-7 arasındadır dünya tıp literatüründe. Düşmeden önce boyunda sıkma olduğunu düşünüyoruz." açıklamasını yaptı.

Şule Çet'in ölümüyle ilgili görülen davanın 3'üncü celsesi sona erdi. Mahkeme heyeti, sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand'ın tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.
Duruşma 16 Ekim 2019 tarihine ertelendi.

 

 

şule çet karar son dakika 10 temmuz son durum şule çet için adalet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutlu ve Müreffef Toplum ve Erdemli Siyaset Mümkün Müdür?
Mutlu ve Müreffef Toplum ve Erdemli Siyaset Mümkün Müdür?
İstanbul Sözleşmesi Ve Bir Paradigma Değişiminin Gerekliliği!
İstanbul Sözleşmesi Ve Bir Paradigma Değişiminin Gerekliliği!