Suriyeli Çocuğa Yılan Saldırdı

Türkiye bulunan Suriyeli mültecilerden 3 yaşında ki bir çocuğun Eskişehir’de zehirli olduğu bilinen bir yılan tarafından ısırıldığı bildirildi.

Suriyeli Çocuğa Yılan Saldırdı

15 Mart 2011 tarihinde rejim karşıtı ayaklanmalarla başlayan gerginliklerin süreç içerisinde iç savaşa dönüşmesinin ardından Suriye’nin bir çok yerinde hüküm süren Irak Şam İslam Devleti’nin düzenlediği kanlı saldırılar ve rejim güçleri ile yaşanan çatışmalar nedeni ile can güvenliklerinin bulunmadığı gerekçesi ile ülkelerini terk ederek Türkiye’ye sığınan ve neredeyse tüm illere dağılarak hayata tutunmaya çalışan Suriyelilerden Eskişehir’de bulunan 3 yaşında ki bir çocuğun zehirli olduğu belirtilen bir yılan tarafından ısırıldığı açıklandı.

Yerel bir haber ajansında yer alan haberde geçen ifadeler doğrultusunda, Suriyeli Vais ailesinin Eskişehir’in Seyitgazi ilçesinden bulunan bir kırsalda, para kazanarak geçimlerini sağlamak amacıyla tarım işlerinde çalıştıkları esnada, ailenin üç yaşında ki kız çocukları Şenel Vais’i güneşten etkilenmemesi için bir ağaç gölgesine bıraktığı bildirildi.

İşlerine mola veren ailenin küçük kızlarını bir yılanın ısırdığını fark etmesinin ardından 112 acil sağlık ekiplerine haber verildiği bildirildi. Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahaleyi yapmasının ardından Eskişehir Devlet Hastanesine götürüldüğü belirtildi. Hayati tehlikesinin olmadığı bildirilen küçük kızın akşam saatlerine doğru taburcu olduğu aktarıldı.

eskşehir seyitgazi suriyeli mülteci yılan sokması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akademisyen Cinayetinde Şok Detay
Akademisyen Cinayetinde Şok Detay
Başkent'te Aynı Noktada İki Trafik Kazası
Başkent'te Aynı Noktada İki Trafik Kazası