Televizyonumuz Bizi Öldürüyor Mu?

Televizyon başında geçirdiğimiz her bir saat, hayatımızdan 22 dakika çalıyor.

Televizyonumuz Bizi Öldürüyor Mu?

Günde 6 saat televizyon izlemek, ortalama ömür süresini 5 yıl azaltıyor. Avustralya Brisbane'de bulunan Queensland Üniversitesi'nde yapılan araştırmalar sonucu, televizyon, DVD ve de video izleyerek geçirdiğiniz her bir saat yetişkinlerin hayatından 22 dakika çalınmasına neden oluyor. Günde ortalama 6 saat televizyon izlemek, hayatınızdan 5 yıl çalıyor.

Yapılan araştırmalarda, hareketsiz yaşam tarzı, sigara içmek ve obeziteyle aynı oranda zararlı. Bu şekilde geçirilen zamanlar, sağlıksız beslenme için en uygun zaman zarfı.

Araştırma 25 yaşın üstünde 11,000 den fazla kişi gözlenerek oluşturuldu. İngiliz Spor Sağlığı Dergisin’de (British Journal of Sports Medicine) yayınlanan makalede, televizyon seyretmenin neden olduğu yaşam kaybı, obezite ve fiziksel hareketsizlik gibi farklı kronik hastalıkların oluşmasına neden olabileceği belirtildi. Aynı zamanda, bu yaşam tarzının sigara kullanmakla eş değer şekilde zarar verebileceği kaydedildi. Günde 1 sigara içmek hayattan 11 dakika kısaltırken, yarım saat televizyon seyretmek de bununla eşdeğer.

avustralya queensland queensland queensland üniversitesi televizyon 6 saat 22 dakika 5 yıl 25 yaşından televizyonun zararları tv zararlı mı televizyon zararlı mı queensland university brisbane avustralya 6 saat televizyon izl
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akademisyen Cinayetinde Şok Detay
Akademisyen Cinayetinde Şok Detay
Başkent'te Aynı Noktada İki Trafik Kazası
Başkent'te Aynı Noktada İki Trafik Kazası