THY Uçağı Türbülansa Girdi! Yaralılar Var!

Türk Hava Yolları'nın içinde 326 yolcu ve 18 kişilik mürettebatın olduğu İstanbul-New York seferini yapan uçağı inişe 45 dakika kala havada türbülansa girdi. Olayda 28 yolcu ile 2 kabin personeli hafif şekilde yaralanırken THY'den açıklama geldi

THY Uçağı Türbülansa Girdi! Yaralılar Var!

 

İŞTE THY'DEN YAPILAN AÇIKLAMA

TK 01 sefer sayılı İstanbul (IST) - New York (JFK) uçuşumuzu icra eden TC-JJG kuyruk kodlu uçağımız, New York meydana yaklaşma sırasında öngörülemeyen olumsuz hava koşullarına (türbülans) maruz kalmıştır. 326 yolcumuz ve 18 kişilik uçuş ekibimizin bulunduğu uçağımızda, türbülans nedeniyle 28 yolcumuz ve 2 kabin personelimiz hafif şekilde yaralanmıştır.

Uçuşumuzda görevli, deneyimli ekibimizin idaresinde uçağımız JFK meydana inişini sorunsuz şekilde gerçekleştirmiş, durumdan etkilenen 28 yolcumuz ve 2 ekip aradaşımız kontrol amacıyla hastaneye sevk edilmiştir.

Uçuş ve yolcu güvenliğini her zaman ön planda tutan Türk Hava Yolları, yaşanan olay nedeniyle büyük üzüntü duymaktadır.

Yolcularımızın ve ekibimizin sağlık durumu yakından takip edilmektedir.

Saygılarımızla

Öte yandan, New York Ulaştırma Dairesi sözcüsü Steve Coleman, Associated Press haber ajansına yaptığı açıklamada yaralılardan 28 kişinin Jamaica Hastanesi'ne, ikisinin de Queens Hastanesi’nde götürülüp tedavilerine başlandığını bildirdi.

Yaralıların durumunun hayati olmadığı, bir kişinin bacağının kırıldığı, diğerlerininse şiş, sıyrık ve kesikleri bulunduğu belirtildi.

YOLCULARIN KAZA İLE İLGİLİ AÇIKLAMASI

 

thy türbülans son dakika 9 mart 10 mart abd yaralılar jfk son durum video
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutlu ve Müreffef Toplum ve Erdemli Siyaset Mümkün Müdür?
Mutlu ve Müreffef Toplum ve Erdemli Siyaset Mümkün Müdür?
İstanbul Sözleşmesi Ve Bir Paradigma Değişiminin Gerekliliği!
İstanbul Sözleşmesi Ve Bir Paradigma Değişiminin Gerekliliği!