Tüketici Elektroniği Şovu (CES) 2017 En İyileri : Bu Yılın En İlginç Araçları

Tüketici Elektroniği Şovu (CES) 2017 En İyileri : Bu Yılın En İlginç Araçları'nı sizler için derledik.

Tüketici Elektroniği Şovu (CES) 2017 En İyileri : Bu Yılın En İlginç Araçları

Fuar alanında kilometrelerce yürüdükten, sayısız tanıtım izledikten ve bir çok basın tanıtımına katıldıktan sonra; 2017 şovunda gördüğümüz en iyi 10 ürünü sizinle paylaşabiliriz. Las Vegas fuarında görücüye çıkan ürünlerin hepsi; gelecek teknolojiyi hedef alarak, yenilik ve vizyon alanındaki gelişmelerin harmanlanması sonucunda ortaya çıkarılmış.

 

1)Toyota Concept-i, geleceğin sürüş deneyimi olarak kabul edilen “sürücüsüz otomatik taşıma” sistemini model alarak, sürüş deneyimini keyifli hale getirmek için tasarlanmış. Bu amaçla, yola çıkan tasarım, fuarda sergilenen diğer araçların yanında bir adım daha öne çıkıyor. Şu an için satışı olmayan aracın, yakın zamanda Japonya yollarında test sürüşünde görmek mümkün olabilir.

 

 

 

 

 

 

 

2) Tüketici Elektroniği Şovu’nda (CES), sergilenen oyuncaklar; çocuklarınızı bir kodlama dahisine dönüştürebileceğini vaad ediyor. Bu hafta, Lego Boost adı verilen, çocukların sahip olduğu Lego parçalarını hayata geçirebilecek 3 farklı modülden oluşan yeni bir aygıt tanıttı. Legonuzu, bir uygulamam yardımıyla, yürümeye, yuvarlanmaya, ışıldamasına ve ses çıkarmasına programlayabilirsiniz. Lego, çocukların eğlenceli vakit geçirirken, aynı zamanda da kodlamayı öğrenmeyi sağlayan bir yenilik sunuyor.

 

 

 

 

 

 

3) Tenis topu kutusu şeklinde tasarlanan Amazon Echo, harika bir aygıt olmasına rağmen sehpanızda çok şık bir görüntü oluşturmayabilir. Lenovo’nın Akıllı Asistantı, Alexa, Echo’ dan daha hoş bir tasarıma sahip ve de daha düşük bir fiyata sahip. Ayrıca, bir üst modeli olan Harman Kardon sürümü güçlendirilmiş ses sistemi ile evinizde verdiğiniz partinin DJ’ye siz olabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

4) Tüketici Elektroniği Şovu (CES), artık telefon şovu olmasada, Huawei’nin yeni jenerasyon Honor markası, Las Vegas da gerçekleşen şovda etkileyici bir iş çıkardı. Honor 6X, hafif, şık tasarımlı, içerisinde hazır bulunan kameraya sahip. En önemli özelliği ise 250$’dan başlayan fiyatlarla piyasa sürülmüş olması. Akıllı telefonunuza gereğinden fazla para harcadığınızı kanıt olabilecek bir cihaz. 

 

 

 

 

 

 

 5) LG’nin animasyonlu sesli asistanı The Hub robotu çok güzel ve sevimli olmasının yanında aynı zamanda geleceğin ev içi arayüzü hakkında fikir veriyor. Bu cihazlar, Alexa sistemiyle çalışıyor, fakat sizin sahip olduğunuz ortalama Echo’dan daha fazla özelliğe sahip. Ön kısımda bulunan ekran, yalnızca görsel bilgi arayüzü değil, kişilik sağlıyor. Göz kırpma, sabırla sizin komutlarınızı bekliyor. Sevdiğiniz şarkıyı istekte bulunduğunuzda, bu küçük robot sizin için onu çalmaya başlar. Uyandırma kelimesini, istediğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz, küçük ve büyük robotların hepsi bu özelliklere sahip. Aradaki tek fark, ekranların boyutu ve içlerinde var olan hoparlörlerin güç kapasitesi.

 

 

 

 

 

 

 

 

6) İyi hoparlörler aynı zamanda yeni mobilyalar. Odanızın dekorasyonuna farklı bir dokunuş katıyorlar. Silindirik Beoplay M5, kablosuz hoparlörü, bu kriterleri sağlayan bir ürün. Üzerindeki yün kaplama oldukça yumuşak ve göz alıcı. En üst kısmında yer alan alüminyumla kaplı disk ise ses kontrol düğmesi olarak görev yapıyor. Bluetooth, Airplay veya Spotify üzerinden ses akışı sağlanabiliyor. Aynı zamanda içerisinde bulunan Chromecast sayesinde Google Home vasıtasıyla komut verilebiliyor.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7) Doğrusunu söylemek gerekirse, bir flaş belleği en iyi teknolojik ürün kategorisinde adlandırmak biraz absürt olabilir. Fakat, çok fazla miktarda bilgiyi, küçücük bir alana sığdırmasıyla, burada olmayı hak ediyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8) Bu yıl düzenlenen teknoloji şovunun en zor kısmı, baş döndürücü özelliklere sahip televizyonlardan birisini seçmek oldu. LG’nin OLED serisi, Samsung’un QLED serisi ya da Sony’nin çıkardığı setlerden herhangi biri. Bunlar arasında öne çıkan ise, Sony’nin ses tasarımında yeniliğiyle öne çıkan OLED TV. Bravia A1E, stereo ses sistemini panel aracılığıyla iletimini sağlarken, ekranın arka tarafında bulunan 4 farklı yüzey güç çeviricileri sesin yayınlanmasını sağlıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9) Chromebook Plus, adının hakkını veren bir ürün, Chromebok olabilir ama daha iyi yapılandırılmış hali. Android uygulamaları ve aynı zamanda Chrome OS destekleyecek şekilde tasarlanmış, güzel bir tasarıma sahip.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 10) Mohu AirWave, kablosuz anten evinizde herhangi bir yere yerleştirilebilir. Göz zevkinizi bozan kablo yığınlarını tamamen ortadan kaldıran bir çözüm sunmasının yanısıra, Apple TV, Roku vb. üzerinden canlı yayın yapma imkanı da sunuyor.

ces 2017 ilginç teknoloji araçlar teknolojik tüketici elektroniği şovu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akademisyen Cinayetinde Şok Detay
Akademisyen Cinayetinde Şok Detay
Başkent'te Aynı Noktada İki Trafik Kazası
Başkent'te Aynı Noktada İki Trafik Kazası