Vatan Şaşmaz Cinayetindeki Arka Plan, Cinayet Zanlısı Filiz Aker Niçin Böyle Bir Eylemde Bulundu?

Vatan Şaşmaz Cinayetindeki Arka Plan, Cinayet Zanlısı Filiz Aker Niçin Böyle Bir Eylemde Bulundu?

Vatan Şaşmaz Cinayetindeki Arka Plan, Cinayet Zanlısı Filiz Aker Niçin Böyle Bir Eylemde Bulundu?

 Vatan Şaşmaz Cinayetindeki Arka Plan, Cinayet Zanlısı Filiz Aker Niçin Böyle Bir Eylemde Bulundu?

Geniş açıklama sonucu yorum yazının en altında ifade edilecektir.
Vatan Şaşmaz gülümseyen bir insandı.

vatan şaşmaz ile ilgili görsel sonucu

Mafyaya bulaşmamış, bilindiği kadarıyla, tazgaha, komploya, entrikaya, kumpasa bulaşmamış bir kişiydi. Peki bu durumda niçin öldürüldü?  Bu durum hakkında fikir vermesi bakımından öldürülen Vatan Şaşmaz ile cinayet zanlısının hayatlarına bir mercek tutmamız gerekiyor: 

Aslında Vatan Şaşmaz’ın hayatı bir noktada hem kısa, hem de herkesin gözü önünde geçmiş bir yaşam. Vatan Şaşmaz  8 Ocak 1974 tarihinde dünyaya gelmiş,   27 Ağustos 2017 İstanbul'da silahla sırtında dört el ateşle öldürülmüş sevilen bir sunucudur. 
Aslen Çanakkale Biga’lıdır. Vatan Caddesi üzerinde bulunan bir hastanede doğduğu için annesi ona Vatansever ismini vermiş. Zamanla sadece Vatan denilmeye başlamış. Babası, Süleyman , annesi ise Safiye isimlidir. Anne babası 1984 yılında boşanmış olan Vatan Şaşmaz anne ve dedesi ile yaşamıştır. Çapa Ortaokulundan mezun oldu. Liseye Pertevniyal Lisesinde başladı, Şehremini Lisesi'ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde işletme okudu. 1996 yılında okuldan ayrıldı ve 1-1.5 sene aracı bir kurumda borsacı, yatırım danışmanı, dealer olarak çalıştı.
Üniversite yıllarında 1993 yılında Deniz Tüney Mankenlik ve Fotomodellik Ajansı'na bağlı olarak fotomodellik yaptı. Bazı katalog çekimlerinde, reklam filmlerinde ve video kliplerde rol aldı Askerliğini Şırnak’da yaptı.
Erkeklere özel kültür, sanat, yaşam, magazin üzerine “Erkekler Kulübü” adlı bir programı kendi yazdı. Kanal 6'ya sundu. 1998 yılında başladığı programın 13. bölümünü çekerken 17 Ağustos depremi oldu. Depremden hemen bir gün sonra canlı yayına çıkmak zorunda kaldı. 75 programdan sonra 2000 yılında ATV'ye geçti. Sabah Keyfi'ni sunmak için atv'den teklif geldi.

Vatan Şaşmaz - Melike Öcalan
Melike Öcalan ve Vatan Şaşmaz birlikte sabah şekerleri isimli o dönemim moda olan sabah proğramını sunmuştur. Uzun süre (875 bölüm) sabah programı sundu. 'Özel Hat' programıyla Magazin Gazetecileri Derneği'nin 'En İyi Erkek Sunucu' ödülünü aldı. 4 yıl sabah programı ve 9 yıl magazin programı sunan Vatan Şaşmaz, 10 yıl Çocuklar Duymasın dizisinde oynadı ve onlarca bölüm yarışma programı sundu, birçok reklam filminde oynadı. Vatan Şaşmaz aynı zamanda etkinlik, festival, protokol programları ve ödül törenlerinde  özel sunuculuk görevi üstlenmiştir. 2002 - 2004 yılları arasında yılında Birol Güven’in dizisi “Çocuklar Duymasın” adlı dizide Pınar Altuğ, Tamer Karadağlı, Ayşecan Tatari, Furkan Kızılay, Zeyno Günenç, Özgür Ozan, Volkan Severcan, Ferdi Akarnur, Nejat Birecik, Altan Günbay, Demet Tuncer, Fatma Karanfil, Demet Tuncer ile birlikte rol almıştır. Bu dizi çok geniş kesimlerce tanınmasını sağlamıştır.
Vatan Şaşmaz, 14 Temmuz 2011 tarihinde Nurşen Kocayaş ile New York'da konsoloslukta evlendi. 10 Ocak 2014 tarihinde Fethiye Adliyesi Aile Mahkemesi'nde boşandı. 11 Eylül 2015 tarihinde mimar Yasemin Adalı ile evlendi.
Vatan Şaşmaz oyunculuk kariyerinde de yine bir çok dizide rol almış son olarak yazarlık denemesi de olmuştur. Öteki Yüzüm Gri isimli bir kitap yazmıştır.
14 Temmuz 2011 tarihinde İngiltere'de Türkiye Cumhuriyeti konsolosluğunda Nurşen Kocayaş ile dünya evine girmiştir. 

nurşen kocayaş ile ilgili görsel sonucuVatan Şaşmaz, Fethiye Adliyesi Aile Mahkemesi'nde 10 Ocak 2014 tarihinde anlaşmalı boşanma kararıyla 2,5 yıl süren evliliğinden eşi Nurşen Kocayaş’tan tek celsede boşanmıştır.
Daha sonra ise Vatan Şaşmaz, bir yıldır birlikte olduğu mimar Yasemin Adalı ile evlendi.

Düğün Evlilik töreni, çiftin birlikte oturacağı Üsküdar-Vaniköy’deki evlerinin bahçesinde gerçekleşmiştir. 

vatan şaşmaz kim ile ilgili görsel sonucu

Vatan Şaşmaz ile ilgili video....

 

VATAN ŞAŞMAZ HAKKINDA GENİŞ AYRINTI İÇİN TIKLAYINIZ


Peki Filiz AKER kimdir?

Filiz Aker kimdir, Filiz Aker nerelidir, önceki ismi nedir, hangi filmlerde oynamıştır, evli midir? Filiz Aker hakkında bilinmeyenler
 
1963 doğumlu Filiz Aker, 1990’lı yılların sonuna kadar magazin dünyasının flaş isimlerinden birisi olarak biniyor. Mankenlik yaparak ünlüler dünyasına giriş yapan Aker aynı zamanda çeşitli sinema filmlerinde de rol aldı. 1990 yılında Cumhuriyet Gazetesinin yaptığı bir habere göre manken Filiz Aker kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırılmış
Filiz Aker, 1988 yapımı Vahşi Güzel filminde Banu Alkan ile birlikte rol almıştı.
1988’DE FİLMLERİN ARANAN YÜZÜYDÜ
1987 yapımı İnsan Avcıları filmi ile sinema dünyasına giriş yapan Aker ertesi yıl tam üç film birden çevirdi. Filiz Aker 1988 yapımı; Kurtlar Geceyi Sever, Sürgün ve  Alman Avrat 40 Bin Mark filmlerinde boy gösterdi.Bu filmlerini 1989 yapımı Vahşi ve Güzel ile 1994 yapımı Bir Sonbahar Hikayesi isimli eserler izledi. Aker, İranlı zengin bir sevgiliyle beraber olduktan sonra ise oyunculuğu bırakıp 1998 yılında ABD'ye yerleşti ve ticaretle uğraşmaya başladı.
Filiz Aker’in ismi ABD’ye taşınana kadar sık sık magazin dünyasını da meşgul etti.
ADI ÖLDÜRÜLEN SENDİKACI İLE AŞK DEDİKODUSUNA KARIŞTI

Filiz Aker’in ismi 1990’lı yıllarda TÜRK- İş Genel Sekreteri, eski Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Şemsi Denizer ile birlikte anılmıştı. Bu iddialar 6 Ağustos 1999 günü Zonguldak'taki evinin önünde Cengiz Balık isimli şahıs tarafından, silahlı saldırıya uğrayarak yaşamını yitiren Denizer ile birlikte mezara gitti.
2013 yılında Sarıyer'deki evinde intihar eden Hayri Kozakçıoğlu'nun ismi bir dönem Filiz Aker ile birlikte anılmıştı.
Filiz Aker, 2013 yılında Sarıyer’deki evinde intihar eden Hayri Kozakçıoğlu’nun bir dönem kiracısıydı.

İntihar eden süper vali Hayri Kozakçıoğlu da Filiz Aker ile aşk yaşamıştı
Filiz Aker, 1990 yılında assolist ablası Eda Eren ile birlikte, Hayri Kozakçıoğlu’nun Akatlar Peker Sokak’taki lüks dairesinde kiracı olarak kalmıştı.
Aker’in evlenerek ABD’ye yerleştiği İran asıllı kocasından da birkaç yıl önce boşandığı öğrenildi.
Yakınlarının ifadelerine göre hazırlanan polis raporunda Aker'in yakın çevresine; Şaşmaz'a karşı 10 yıldır saplantılı aşk beslediğini söylediği detayı yer aldı. Aker'in ayrıca Şaşmaz için “Ona 3-4 trilyon (milyon) harcadım, kimseye bırakmam. Eşinden boşanmazsa onu öldürürüm” dediği iddia edildi.
Kamuoyunda ve arkadaş çevresinde Filiz Aker olarak bilinen eski mankenin kütükteki isminin Fatma Kıraraz olduğu yine Sözcü gazetesinin haberine göre göre Kıraraz, mankenlik yaptığı 90'lı yıllarda, medeni kanundaki hakkını kullanarak Avukat İsmail Yılmaz aracılığıyla yaptığı başvuru sonrası mahkeme kararıyla Filiz Aker adını aldığı belirtildi.
Filiz Aker’in uzun yıllardır Amerika’da yaşadığı, yaklaşık 1 aydır Türkiye’de bulunduğu ve 27 Ağustos tarihinde de Lüks bir otelde Vatan Şaşmaz’ı öldürdükten sonra intihar ettiği idia edildi.

FİLİZ AKER İLE VATAN ŞAŞMAZ'IN AYNI KAREDE RESMİ...

Filiz+Aker+kimdir+nereli+ka%C3%A7+ya%C5%9F%C4%B1nda?+Filiz+Aker+Vatan+%C5%9Ea%C5%9Fmaz+a%C5%9Fk+m%C4%B1+ya%C5%9F%C4%B1yordu?+
Ünlü sunucu ve oyuncu Vatan Şaşmaz'ı öldürdükten sonra intihar eden Filiz Aker'in kısa bir süre önce kendisi için mezar alarak yaptırdığı ortaya çıkmıştı. DHA'nın haberine göre, Aker'in Tuzla Mezarlığı'nda aile kabristanı olarak kullanılmak üzere hazırlattığı mezarlık görüntülendi. Aker'in kendi mermer taşına adını da yazdırdığı görüldü.

"1 AY ÖNCE MEZAR YERİ YAPTIRMIŞ"

Vatan Şaşmaz'ı öldürdükten sonra intihar ettiği iddia edilen Filiz Aker'in cenazesi Adli Tıp Kurumu'ndan alındı. Cenazeyi alanlar arasında bulunan yeğen Gürbüz Acar, "Ne diyebilirim. 1 ay önce mezar yeri yaptırmış. Öleceğim demiş. Ben 2 senedir görmüyordum. Kuzenim anlatıyor, oradalarmış. Allah ile onların arasındaki bir şey. Sadece onu çok sevdiğini, evini satacağını her yerde onu gördüğünü söylüyordu." diye konuştu.

ESİN ÖVET AKTARMIŞTI

Gazete Habertürk yazarı Esin Övet, Habertürk TV'de yaptığı açıklamada, Aker'i tanıyanlarla yaptığı görüşmede, Aker'in 1 ay önce kendisi için mezar aldığını ve olayı planladığını belirttiklerini aktardı.

Esin Övet'in açıklamaları şu şekilde;

Vatan herkesin sevdiği iyi bir insandı. Biraz önce kadını çok iyi tanıyan insanlarla konuştum. Bir ay önce mezarını aldığını bana söylediler. Bunu planladığını, artık bundan dönüş olmadığına dair söylemler ve ifadelerde bulunmuş ama yakınları böyle bir şey yapacağını konduramamış. Hatta Yalova'da yaşayan yeğeni "Vatan Şaşmaz Öldürüldü" haberini duyduğu anda ilk teyzesi gelmiş aklına. "Eyvah" demiş; "Bu işte teyzemin bir parmağı olabilir mi?" İki üç dakika sonra televizyonda teyzesinin adını duymuş.

Filiz AKER'in sosyal Medyada Paylaştığı resim:

Olay günü saat 17:00’da… Vatan Şaşmaz’ın öldürüldüğü otelde neler oldu?

FİLİZ AKER HAKKINDA GENİŞ AYRINTI İÇİN TIKLAYINIZ

ÖLÜMLERİN ARDINDAN DÜZENLENEN POLİS RAPORU:

 “Olay Özeti: olay ile alakalı olarak yaptığımız çalışmalarda müntehir (Filiz Aker) ile maktul (Vatan Şaşmaz) 2009 yılında birliktelik yaşarlar aralarında anlaşmazlık çıkar ve ayrılırlar ancak müntehire şahıs maktule platonik aşk duyar bunu takıntı haline getirir müntehire sürekli tanık şahıs olan yiyenine Maktulü çok sevdiğini kendisi ile evlenmek istediğini söyler zaman zaman intihar etmek istediğini beyan eder 2011 yılında zanaks içerek intihar teşebbüsünde bulunur.

Müntehire Yaklaşık 1,5 ay Oya otelde kalmaktadır 27.08.2017 günü müntehire şahıs yiyeni olan Dora isimli şahsı eşi ile birlikte otele davet eder saat:12.30 sıraları tanık dora ve eşi otele gelir müntehire şahısla birlikte otelde cafede otururlar bir süre sonra müntehire alkol alır saat:17.00 sıralarında misafirinin geleceğini onu karşılamaya gideceğini kendisini otelin cafesinde beklemelerini yarım saate kadar geleceğini söyler ve yanlarından ayrılır bir süre sonra müntehire şahıs geri gelmeyince merak ederler telefonunu ararlar ancak cevap alamazlar otel güvenliğinden yardım alarak kapıyı açtırırlar maktul şahsı kapı önünde yüzüstü yatar vaziyette müntehire şahsı yatak üzerinde kanlar içerisinde görürler cesetler üzüleninde tarafımızca yaptığımız kontrolde müntehirenin sırt bölgesinden 4 adet giriş şeklinde yarasının olduğu maktulün sağ kulak üstü bitişik atış şeklinde yarasının olduğu tanınana bin müntehirin elinde olduğu görülmüş konuyla alakalı tahkikat büromuzda devam etmektedir.”

VATAN ŞAŞMAZ'IN VE FİLİZ AKER'İN KONRAT OTELİNDEKİ ODALARINA GİRİŞ KAYDI...


 

FİLİZ AKER'İN YEĞENİ DORA ALTINBAŞAK'IN İTİRAFLARI

KONU İLE İLGİLİ SEYHAN SOYLU AÇIKLAMASI


 
Sonuç; birisi 43 diğeri 54 yaşında iki insan artık aramızda yok. Sonucu itibarı ile tarifi kabil dahi olmaya acı bir durum. Büyük üzüntü. Keşke olmasaydı. Bir daha keşkeler yaşanmaması için ne yapılmalı. Her daim destek alınmalı, aileler hep pozitif ve olumlu destekler vermelidirler. Psikolojik desteklerde alınmalıdır. Hayatın mahiyeti, boyutu gerçek anlamda insanlara verilmelidir.İnsanlar, doğal, mütevazı yaşamayı içselleştirmelidirler. İnsanlar çevreleri için, üçüncü kişiler için, gösteriş için yaşamamalıdırlar. İnsanlar ayaklarını yorganlarına göre uzatmalıdırlar. Hayatı hep zar atmakla geçen insan, büyük bir ihtimal ile zar atarken ölebilecektir. Yani su testisi su yolunda kırılmaktadır. Aşırı hırs ve saplantılar, insanı kemirir, yer bitirir. İnsanlar doğru olmalır, dürüst olmalıdır, aldatma, hile kandırma olmamalı, yalan hayattan uzak tutulmalıdır. Dünyadan göç eden iki insana da Allah rahmet eylesin...
 

VATAN ŞAŞMAZ filiz aker cinayet sır ortaya çıktı niçin cinayet işlendi vatan şaşmaz cinayetinde bilinmeyenler vatan şaşmaz cinayetinde arka plan cinayette bilinmeyenler vatan şaşmaz kim filiz aker kim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ece Sevim Öztürk Gözaltına Alındı
Ece Sevim Öztürk Gözaltına Alındı
Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak?
Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak?