Vatan Şaşmaz Kimdir?

Vatan Şaşmaz Kimdir?

Vatan Şaşmaz Kimdir?

 

 VATAN ŞAŞMAZ

vatan şaşmaz ile ilgili görsel sonucu

Vatan Şaşmaz gülümseyen bir insan olarak hafızalara kaınmıştır.
Mafyaya bulaşmamış, bilindiği kadarıyla, tazgaha, komploya, entrikaya, kumpasa bulaşmamış bir kişi olarak akıllarda yer etmiştir.
Aslında Vatan Şaşmaz’ın hayatı bir noktada hem kısa, hem de herkesin gözü önünde geçmiş bir yaşam. Vatan Şaşmaz  8 Ocak 1974 tarihinde dünyaya gelmiş,   27 Ağustos 2017 İstanbul'da silahla sırtında dört el ateşle öldürülmüş sevilen bir sanatçı ve sunucudur. 
Aslen Çanakkale Biga’lıdır. Vatan Caddesi üzerinde bulunan bir hastanede doğduğu için annesi ona Vatansever ismini vermiş. Zamanla sadece Vatan denilmeye başlamış. Babası, Süleyman , annesi ise Safiye isimlidir. Anne babası 1984 yılında boşanmış olan Vatan Şaşmaz anne ve dedesi ile yaşamıştır. Çapa Ortaokulundan mezun oldu. Liseye Pertevniyal Lisesinde başladı, Şehremini Lisesi'ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde işletme okudu. 1996 yılında okuldan ayrıldı ve 1-1.5 sene aracı bir kurumda borsacı, yatırım danışmanı, dealer olarak çalıştı.
Üniversite yıllarında 1993 yılında Deniz Tüney Mankenlik ve Fotomodellik Ajansı'na bağlı olarak fotomodellik yaptı. Bazı katalog çekimlerinde, reklam filmlerinde ve video kliplerde rol aldı Askerliğini Şırnak’da yaptı.
Erkeklere özel kültür, sanat, yaşam, magazin üzerine “Erkekler Kulübü” adlı bir programı kendi yazdı. Kanal 6'ya sundu. 1998 yılında başladığı programın 13. bölümünü çekerken 17 Ağustos depremi oldu. Depremden hemen bir gün sonra canlı yayına çıkmak zorunda kaldı. 75 programdan sonra 2000 yılında ATV'ye geçti. Sabah Keyfi'ni sunmak için atv'den teklif geldi.
Melike Öcalan ve Vatan Şaşmaz birlikte sabah şekerleri isimli o dönemim moda olan sabah proğramını sunmuştur. Uzun süre (875 bölüm) sabah programı sundu. 'Özel Hat' programıyla Magazin Gazetecileri Derneği'nin 'En İyi Erkek Sunucu' ödülünü aldı. 4 yıl sabah programı ve 9 yıl magazin programı sunan Vatan Şaşmaz, 10 yıl Çocuklar Duymasın dizisinde oynadı ve onlarca bölüm yarışma programı sundu, birçok reklam filminde oynadı. Vatan Şaşmaz aynı zamanda etkinlik, festival, protokol programları ve ödül törenlerinde  özel sunuculuk görevi üstlenmiştir. 2002 - 2004 yılları arasında yılında Birol Güven’in dizisi “Çocuklar Duymasın” adlı dizide Pınar Altuğ, Tamer Karadağlı, Ayşecan Tatari, Furkan Kızılay, Zeyno Günenç, Özgür Ozan, Volkan Severcan, Ferdi Akarnur, Nejat Birecik, Altan Günbay, Demet Tuncer, Fatma Karanfil, Demet Tuncer ile birlikte rol almıştır. Bu dizi çok geniş kesimlerce tanınmasını sağlamıştır.
Vatan Şaşmaz, 14 Temmuz 2011 tarihinde Nurşen Kocayaş ile New York'da konsoloslukta evlendi. 10 Ocak 2014 tarihinde Fethiye Adliyesi Aile Mahkemesi'nde boşandı. 11 Eylül 2015 tarihinde mimar Yasemin Adalı ile evlendi.
Vatan Şaşmaz oyunculuk kariyerinde de yine bir çok dizide rol almış son olarak yazarlık denemesi de olmuştur. Öteki Yüzüm Gri isimli bir kitap yazmıştır.
Geniş çevrelerce tanınması önceden de ifade edildiği gibi çocuklar Duymasın dizisinde oynadığı Engin karakteriyle olmuştur. TGRT için çekilen Akşemseddin Hazretlerinin hayatının anlatıldığı filmde Akşemseddin'i oynamıştır. 2004 yılında TRT için çekilen Dudaktan Kalbe Filminde Doktor Ergun, Keloğlan Kara Prense Karşı isimli sinema filminde ise Beyaz Atlı Prens rollerinde oynamıştır.
TRT Spor'da Taraftar yarışıyor isimli spor-yarışma programını ve TVem'de yayınlanan Vatan  Mutfağı isimli yemek programlarını da sunmuştur. TRT Haber’de yayınlanan “Bir Fikrin Mi Var” isimli yarışma programı bir yarışmacının organik hoşaf isimli projesi ile adından çok söz ettirmiştir.
14 Temmuz 2011 tarihinde İngiltere'de Türkiye Cumhuriyeti konsolosluğunda Nurşen Kocayaş ile dünya evine girmiştir.  Vatan Şaşmaz, Fethiye Adliyesi Aile Mahkemesi'nde 10 Ocak 2014 tarihinde anlaşmalı boşanma kararıyla 2,5 yıl süren evliliğinden eşi Nurşen Kocayaş’tan tek celsede boşanmıştır.
Daha sonra ise Vatan Şaşmaz, bir yıldır birlikte olduğu mimar Yasemin Adalı ile evlendi. Düğün töreni, çiftin birlikte oturacağı Üsküdar-Vaniköy’deki evlerinin bahçesinde gerçekleşmişti. Vatan Şaşmaz, 2016 yılında verdiği bir röportajda evlilik hayatına dair şunları söylemişti: 9 ayda evlilik kararı aldık. Benim bir çocuk hayalim vardı. Patinaja vaktim yoktu. Çocuk olacaksa evlenelim, yoksa gerek yoktu benim için. Zaten başımdan bir evlilik geçmiş. Evlilik hayatını seviyorum. Playboy değilim. Düzenli bir hayatım olsun, disiplinli olsun. İşim de onu gerektiriyor, annemden aldığım terbiye de... 25 yaşına kadar annemle yaşadım. 4 yıl boyunca sabah 6'da kalk işe git. O bir disiplin gerektiriyordu. yoksa 20-22 yaşında evden ayrılacak durumdaydım. O düzeni bekliyorsun.”  
 
VATAN ŞAŞMAZ NİÇİN ÖLDÜRÜLDÜ?
 
Vatan Şaşmaz’ın rol aldığı projeler ise; 2006 senesinde Aynı Çatı Altında, 2005 senesinde Belalı Baldız : Konuk Oyuncu, 2005 senesinde Çılgın Yuva : Ati karakterini oynamıştır, 2004 senesinde Avrupa Yakası : Konuk Oyuncu, 2002 senesinde Çocuklar Duymasın : Engin karakterini oynamıştır. 
 
 
 
 
VATAN ŞAŞMAZ NİÇİN ÖLDÜRÜLDÜ?
Vatan Şaşmaz Kimdir? vatan şaşmaz hakkında bilinmeyenler vatan şaşmaz nereli vatan şaşmaz nerede okudu vatan şaşmazın çocuğu var mı vatan şaşmaz niçin öldürüdü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akademisyen Cinayetinde Şok Detay
Akademisyen Cinayetinde Şok Detay
Başkent'te Aynı Noktada İki Trafik Kazası
Başkent'te Aynı Noktada İki Trafik Kazası