Yaz Aylarının En Büyük Şikayeti Bel Tutulması

Yaz aylarında çok fazla şikayet alınan bel ve boyun tutulmaları ile ilgili uzmanlar uyarılarda bulundu: Klimalardan uzak durun!

Yaz Aylarının En Büyük Şikayeti Bel Tutulması

Bunalıcı sıcak havalarının gelmesi ile klima ve vantratör çeşitlerinden medet uman insanların en çok sorun yaşadığı sıkıntının bel ve boyun tutulması olduğunu açıklayan uzmanlar, iş yerlerinde masa başı görev alanların sürekli klimalı ortamlarda yer almasının, yatarken soğutucuların önünde yatılmasının zararları üzerine önemli uyarılarda bulundu. Terli vücudun soğuk havaya uzun süre maruz alması sonunda kasların sertleşerek,, büzüldüğünü ve insanların günlük hareketlerini yapamaz hale gelecek şekilde şiddetli kas tutulmaları geçirdiğini söyleyen doktorlar, uzman hekimlere görünerek kas gevşeticilere başvurulmadan önce evde yapılması gereken hususlardan bahsetti. Kasların gevşemesinde en ekili yolun sıcak su olduğunu söyleyen uzmanlar bu havalarda yapılmasının zor olduğunu ancak sıcak bir duş almanın ya da sıcak havlu, su torbaları gibi alternatiflerin de sertleşerek ağrı yapan bölgeleri rahatlatacağını açıkladı.

TUTULAN BÖLGEYE SICAK SU İLE MÜDEHALE EDİLMELİ
Banyolarında küvet olan kişilerin yarım saatlik sıcak suda kalmalarının ağrıları yok edeceğini beliren uzmanlar, küveti olmayanların sıcak su alında oturmalarını gidilebiliyor ise hamamda göbek taşına yatmalarını ve ya sıcak su torbasını tercih etmelerini önerdi.

yaz ayları bel tutulması uzmanlardan uyarı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akademisyen Cinayetinde Şok Detay
Akademisyen Cinayetinde Şok Detay
Başkent'te Aynı Noktada İki Trafik Kazası
Başkent'te Aynı Noktada İki Trafik Kazası