YGS Sonuçları Açıklandı

YGS'ye giren öğrencilerin 'YGS sonuçları ne zaman açıklanacak' sorusuna yanıt dün ÖSYM'den gelmişti. ÖSYM, YGS sonuçlarının bugün açıklanacağını duyurdu. En çok merak edilen sorular YGS'nin açıklanma saati belli oldu mu?

YGS Sonuçları Açıklandı

Bu yıl yaklaşık 2.5 milyon adayın katıldığı YGS sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor.  ÖYSM'den dün yapılan duyuruya göre YGS sonuçları bugün açıklanacaktı. En çok merak edilen soru ise YGS'nin açıklanma saati belli oldu mu? Sonuçlar açıklandı. 

Hürriyet'in haberine göre, ÖSYM Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Işıl Beşoğul şu açıklamayı yaptı:“Sitedeki yoğunluk nedeniyle veri girişinde sorun yaşıyoruz. Gün içinde mutlaka açıklanacak. Herhangi bir aksilik yok. Adayların siteye yüklenmemelerini rica ediyoruz. İnternet sitemiz biraz rahatlarsa veri girişini tamamlayacağız”​

ÖSYM SONUÇ SAYFASI İLE YGS SONUÇLARINI SORGULA 

Milli eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, gazetecilerin, YGS'ye geç kaldıkları için giremeyen öğrencilerle ilgili sorusu üzerine, Kamu Denetçiliği Kurumu'nun (KDK) rapor hazırladığını söyledi.

Çalışmanın sürdüğünü ifade eden Yılmaz, "KDK'nın raporu henüz çıkmadı, inceleme yapacak. İnceme yaptıktan sonra KDK tarafından verilen raporların, hükümlerin, diğer kamu kuruluşları tarafından uygulanması lazım. Bakalım bir raporunu versin. Raporunu verdikten sonra da yeniden bir değerlendirme yapılabilir. 'KDK raporu bir çözüm olacaktır' diye düşünüyorum. KDK çok saygın bir kurum. Çok değerli hukukçular var. Başkanı ve üyeleri, her birisine sonsuz güveniyoruz. Onların vereceği karar, bu konudaki sorunu herkesin kabul edebileceği bir noktada çözüme kavuşturacaktır. Önce rapora bakalım. Çünkü bir sınav yapıldı, 'yeni bir sınav yap' denildiğinde acaba önde, arkada sıralama önemli biliyorsunuz. KDK raporunu beklemek lazım." değerlendirmesinde bulundu.

ÖSYM tarafından 12 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirilen ve 2 milyon 265 bin 902 adayın ter döktüğü YGS'nin sonuçları bugün açıklanacak. Adaylar sınav sonuçlarını ÖSYM'nin resmi internet sistesi osym.gov.tr adlı adresten TC numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecekler.

ygs açıklandı mı ygs ygs sonuçları ne zaman ygs sonuçları saat kaçta açıklanacak ösym ygs saat kaçta açıklanacak ygs sonucu öğrenme ygs sonucunu nasıl öğrenirim ygs sonucunu hemen öğrenme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akademisyen Cinayetinde Şok Detay
Akademisyen Cinayetinde Şok Detay
Başkent'te Aynı Noktada İki Trafik Kazası
Başkent'te Aynı Noktada İki Trafik Kazası