Yüksek Tansiyon İçin Hurmanın Faydaları Nelerdir? Mide Ülserine İyi Gelir mi?

Saraçoğlu, yapılan araştırmalara göre hurmanın mide ülseri sorununu ortadan kaldırdığını ve bunun yanında sayısız yararının olduğunu açıkladı.

Yüksek Tansiyon İçin Hurmanın Faydaları Nelerdir? Mide Ülserine İyi Gelir mi?

Hurmanın sindirim sistemini rahatsızlıklarını tedavi için kullanıldığı ve bağışıklık sistemini güçlendirerek kişileri olası birçok hastalıktan koruduğu bilinmektedir. Hurmanın olgunlaşmadan yemenin mümkün olmadığı olgunlaştığı zamanda kısa sürede tüketilmesinin gerektiğini söyleyen uzmanlar tam zamanında yenen hurmanın mide ülserini tedavi ettiğini, oluşan yaraları içerisindeki doku sayesinde iyileştirdiğini açıkladı. Halk arasında cennet hurması adı ile bilinen bu meyvenin kanser başta olmak üzere birçok ciddi rahatsızlığı ortadan kaldırdığını vurgulayan uzmanlar fazla kilolardan şikayetçi olanların diyet listelerine hurmayı dahil etmelerinin muhtemel kansızlığı ortadan kaldıracağını belirttiler. Kilo almakta sıkıntı çeken insanların düzenli şekilde cennet hurması tükettiği takdirde kan yapıcı özelliği sayesinde kilo almaya yarar sağlayacağını söyleyen İbrahim Saraçoğlu, iştahsızlığı ortadan kaldıran bu meyvenin bağırsak parazitlerini de kalıcı çözüm sunduğunu belirtti.

YÜKSEK TANSİYONA BİRE BİR
Araştırmalara göre kalp ve damar sorunlarını tedavi eden hurmanın, tansiyonu ile ilgili sorunları çözerek, tüm mide ve bağırsak rahatsızlıklarını giderdiği belirlendi. Hurmanın besleyiciliğinin yüksek olduğunu söyleyen Saraçoğlu emzirme döneminde kaliteli süt üretmek için günde en az bir hurma yenmesinin gerekliliğinden bahsetti.

mide ülseri hurmanın faydaları yüksek tansiyon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akademisyen Cinayetinde Şok Detay
Akademisyen Cinayetinde Şok Detay
Başkent'te Aynı Noktada İki Trafik Kazası
Başkent'te Aynı Noktada İki Trafik Kazası