Aslı Baş Cinayeti Davasında Flaş Gelişme

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması, 2010'da manken Aslı Baş cinayeti davasına uzadı.İş adamı İhsan Kalkavan hakkında fezleke hazırlandı. İddiaya göre Kalkavan, cinayet zanlısı iş adamı Ahmet Bayer ve çocuklarını kurtarmak için FETÖ adına devreye girdi ve 'Bodrum imamı' Zeki Yağmur ile şüphelileri görüştürdü.

Aslı Baş Cinayeti Davasında Flaş Gelişme

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, 2010’da Bodrum’da meydana gelen ve kamuoyuna ’Manken Aslı Baş cinayeti’ olarak yansıyan, davası Muğla 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde süren olayla ilgili, işadamı İhsan Kalkavan hakkında fezleke hazırlandı.

Kalkavan’ın o dönem İstanbul’dan gelerek FETÖ/PDY’nin "Bodrum imamı" Zeki Yağmur ile irtibat kurduğu ve Ahmet Bayer’in de soruşturmaya müdahalesini sağlamak amacıyla bu kişiyle görüşmesini sağladığı, bir süre sonra da tutuklu Volkan Bayer’in tahliye olduğu tespit edildi.

İhsan Kalkavan ve Zeki Yağmur’un firari oldukları belirlenirken, fezlekede FETÖ üyeliğinden kamu davası açılması talep edilen Zeki Yağmur hakkında, daha önce de KHK ile kapatılan Bodrum Merter Okullarındaki yöneticiliği nedeniyle kamu davası açılmıştı.

Aslı  Baş Kimdir?

Aslı Baş (1978; Eskişehir - 21 Temmuz 2010; Bodrum, Muğla), Türk manken ve model. 13 yaşında Antalya'da bulunan Esline Ajans tarafından keşfedilen Aslı Baş katıldığı birçok yarışmada dereceler kazandı. 2003'te Antalya’da düzenlenen Miss Model of the World güzellik yarışmasında Türkiye adına yarışıp Mankenler kraliçesi seçilen Aslı Baş tatil için gittiği Bodrum'da iş adamı Ahmet Bayer'e ait kaldığı tatil köyünde balkondan düşerek yaşamını yitirdi. Cenazesi Antalya'da defnedildi.

Dava Süreci

Bodrum ilçesi Yalıkavak beldesinde, 2003 yılı Miss Model Of The World kraliçesi Aslı Baş (32) Clup Flipper Tatil Köyü içinde bulunan turizmci Ahmet Bayer’e ait villanın 7.5 metre yüksekliğindeki balkonundan 21 Temmuz 2010 tarihinde saat 02.30 sıralarında, düşerek hayatını kaybetti. Olayın ardından yakınları, Baş’ın balkondan atıldığını ileri sürüp şikâyetçi oldu. Yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan bilirkişi raporunda Baş’ın intihar etmediği, balkondan atıldığı belirtildi. Ulusal Kriminal Büro tarafından hazırlanan bilirkişi raporunda, Aslı Baş ’ın ölümü ile ilgili olarak ’Kadın düşmüyor, atlamıyor, atılıyor’ ibaresi dikkat çekti. Olayda şüpheli olarak 2 veya 3 kişinin olabileceği belirtilen raporda ’görüntü deşifrelerinde olay anında 2 veya 3 kişinin olduğu, bu kişilerin olay yerine yardıma gelen genç şortlu kişi bayan ve diğer bayanlar tarafından bilinen tanınan kişilerdir, reddi mümkün değildir’ ifadelerine yer verildi. Aslı Baş'ın ölümüyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında Ulusal Kriminal Büro tarafından bilirkişi raporunda Baş’ın balkondan atıldığı yönünde

 

« "Kadın düşmüyor, atlamıyor, atılıyor."[»

 

 

ibaresi yer aldı.Dava halen sürmektedir.

(DHA,İHA, wikipedia.org)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

bodrum cumhuriyet başsavcılığı fetö pdy aslı baş aslı baş cinayeti ahmet bayer ihsan kalkavan volkan bayer son dakika manken aslı baş cinayeti zeki yağmur
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ece Sevim Öztürk Gözaltına Alındı
Ece Sevim Öztürk Gözaltına Alındı
Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak?
Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak?