Donald Trump, ırkçı göstericileri kınadı: Irkçılık şeytanidir

ABD Başkanı Donald Trump, tatilini planlanandan önce tamamlayarak Washington'a döndü. Trump, yaptığı açıklamada Charlottesville kentindeki şiddet olaylarını kınarken ırkçı ve aşırı sağcı grupları açıkça hedef alarak, 'Ku Klux Klan, beyazların üstünlüğünü savunanlar ve diğer nefret grupları Amerikalıların değer verdiği her şeye ters' dedi.

Donald Trump, ırkçı göstericileri kınadı: Irkçılık şeytanidir

ABD Başkanı Trump, 'Irkçılık şeytanidir' şeklinde başladığı sözlerine, ‘Bu hafta sonundaki ırkçı şiddette suç işleyen herkese söylüyorum; hesap vereceksiniz. Adalet yerini bulacak. Cumartesi de söylediğim gibi bu berbat, nefret, bağnazlık ve şiddet gösterisini mümkün olan en sert şekilde kınıyorum. Bunların Amerika'da yeri yok’ şeklinde konuşmasını sürdürdü.

ABD Başkanı, yaşanan olaylardan birkaç saat sonra açıklama yaparak ‘pek çok tarafın sergilediği nefret, bağnazlık ve şiddeti kınadığını’ belirtmişti.

Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ‘Toplumda ırkçılığa hiçbir şekilde geçit verilmemeli, beyazların üstünlüğünü savunanlar ve neo-Naziler’ sözleriyle yaşayan olayalara karşı tepkisini göstermişti.

Charlottesville kentinde yaşanan saldırıda 32 yaşındaki Heather D. Heyer hayatını kaybederken 19 kişi de yaralandı. Aşırı sağcıların yürüyüşüne karşı yapılan gösterilerdeki çatışmalarda da 15 kişi yaralandı.

(CNN Türk, BBC Türkçe)

 

donald trump abd başkanı donald trump virginia ırkçılık abd başkanı amerika ku klux klan nefret charlottesville charlottesville protest charlottesville virginia son dakika neo nazi neo nazizim ivanka trump amerika birleşik de
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hastane Otoparkında Çatışma
Hastane Otoparkında Çatışma
"Seçilebilecek Tek Kadın Adayım!"